muhabbet kuşumun psikolojisi bozuk.

GüzelKuş

Veteran
Kuşu ilk aldığımda en ufak boy kafeste duruyordu kafesten sürekli çıkmak istiyor hatta içeri girmiyordu sonrasında büyük boy kafes aldım kuşu koydum bu seferde dışarı çıkaramıyorum kafesi aşırı derece kıskanıyor dokundurtmuyor saldırıyor yanındaki kuşa bazen vuruyor ama özellikle benden çok kıskanıyor. Bir de bunun yanında kafesin kapağını açıyorum gelip kapatıyor. Zaten erkeği hiç çıkarmıyor dışarıya.
Bunların durduğu odaya girdiğimde başlıyorlar kavgaya çıkıyorum öpüşüyorlar kaşıyorlar yem kusuyorlar sorun bende mi anlamadım bi türlü hep yeni kafes aldıktan sonra oldu her şey.

edit: dişi olan (psikolojisi dumanlı) 3 yıldır bizde yaklaşık 2 senedir de büyük kafesde erkek 5 aydır bizde. Bir de nasıl yavru alabilirim. Dişi kuşumun dışkısı poposuna yapışıyor arkası hep kirli ve ordaki tüyleri biraz azaltmış bu bir sorun teşkil eder mi? Erkek muhabbet kuşumun ayağı kırılmış ve tedavi edilmiş şuan parmağının 2sini bükemiyor o sebeple demi çiftleşmeyebilir? Eşini salmada kendi seçti.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Merve B.

Veteran
Eğer ilk önce dişiniz sizde ise sizi kıskanması gayet normal bir durum.Eğer eş olmalarını ve yavru almayı istiyorsanız fazla rahatsız etmeyin.Dişi kuşun sizden ilgisini kesin.