Muhabbet kuşun Difenbahya yedi, yardım

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Normalde difenbahyayla (salon çiçeği) asla aynı ortamda bırakmam, çiçeğin odada olduğunu unuttum ve iki dakika gözümü ayırdım Çıtır dalından birkaç ısırık almış. Kursağına takılmış gibi hareketler yaptı birkaç dakika, ürperip durdu. Hemen ayran yapıp içirdim 5-6 damla. Şu an kusma hareketi benzer hareketi yapmıyor, ürpermesi de geçti. Ama halsizleşti. Yapmam gereken başka bir şey var mı? Bi şey olmasından korkuyorum ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
yiyen kuşun bebeği beslemesine izin vermeyin. Erkek kuş ya da dişisi halledecektir.
Elektorlit verilebileceği gibi kuş kömürü almıştınız geçenlerde yanılmıyorsam, onu da sunabilirsiniz.

Kalsiyum okzalat kristalleri içerenbitkiler (Ahraz otu Difenbahya, devetabanı,potos, sarmaşık,beyaz yelken çiçeği, şeflera)
  • Yutma zorluğu, kusma, iştahsızlık.
  • Yutulmuşsa, kristaller oral tahrişe, aşırı yanmaya ve ağız boşluğu tahrişine neden olabilir.

Oyla 0
Yavruları yedirmiyor zaten, reddediyor artık, yaklaştıklarında yoluyor. Erkek besliyor ? Kömür almadım ama toprak almıştım, ondan vereyim

Oyla 0
Neden ayran verdiniz?
İnternette araştırdım bu şekilde yapan arkadaşlar olmuş, işe yaramış. Ayran zehri alır gibi bir inancımız olduğu için. Gerçekten de işe yaradı çırpınıp duruyordu ayranı verdim 15-20 sn sonra rahatladı. Ev yoğurduyla yaptığım bi ayrandı

Oyla 0
İnternette araştırdım bu şekilde yapan arkadaşlar olmuş, işe yaramış. Ayran zehri alır gibi bir inancımız olduğu için. Gerçekten de işe yaradı çırpınıp duruyordu ayranı verdim 15-20 sn sonra rahatladı. Ev yoğurduyla yaptığım bi ayrandı
elektrolitte iş görebilir böyle durumlarda. Ayran denemedim ama az verilmesi sorun değil.

Oyla 0
elektrolitte iş görebilir böyle durumlarda. Ayran denemedim ama az verilmesi sorun değil.
Evet çok vermedim, laktoz yüzünden sindiremiyorlar çünkü. Elektrolit takviyesi de yaptım ardından hemen. Ama ilk 2-3 dakika gerçekten kötüydü ölüyor sandım

Oyla 0