muhabbet kuşunda sarı dışkı sulu geçmeyen ishal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ayhanbol
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ayhanbol

iyikus.com Üyesi
merhaba kuşum 2 haftadır ishal ve devamlı uyuyor sadece yem yemek icin uyanıyor zili var arada onunla bi kaç oynuyor sonra geri uyuyor ..
arkadaşımın tavsiyesi ve veteriner tavsiyesi ile salmo extra diye (salmonella ve e coli icin ) 5 gün kullandım bir değişiklik olmadı yeşilimsiydi dışkısı sonra sanki sarı sulu ya döndü
akabinde veteriner dışkısından dolayı sarıya döndüğü için midir nedir çok emin değilim koksidiyoz icin olan bir ilaç verdi .. 08.10.2022 de kullanmaya başladım 3 gün oldu çok az bir düzelme oldu mu emin değilim ama hala sulu dışkı sanki hafiften sarılık şeffaflaştı resimleri ekliyorum .. acaba farklı bir hastalık olabilir mi 2 önemli antibiyotiği kullandım/kullanıyorum diye düşünüyorum bu resim bugünkü resimi eski resimleri arzu edilirse eklerimkuş.jpg

b
TTK extra ilk kez duydum. İlaç henüz işe yaramamış gibi. Kaç gün kaldı bitmesine
açıkcası bende duymadım hatta internette arattırdım göremedim .. muhtemelen veteriner karışımı bişey arkadaşımın güvercinleri var ben herzaman bu ilaçla düzelttim dedi .. bu ilaçtan once salmo extra diye bir ilac e coli salmonella bakterisi içinde bir antibiyotik kullanmıştım ozamanlar yeşilimsiydi dışkısı .. arkadaşım tekrar tamam yeşil düzeldi bu iyiyiye işaret şimdi bu antibiyotiği kullanacaksın dedi .. kuşun dışkısı değişti ama hala sulu .. yarın 5 . gün olacak cumartesi başlamıştım antibiyotiğe ancak ondan oncede 5 gün salmo extra diye başka bir antibiyotik kullanmıştım .. arkadaşım diyorki ishalin olması normal ishali geçirecek olanlar probiyotik ve vitaminler sabırlı ol falan ama sabretmek cok zor o hastayken . sizlerin ne onereceğini merak ediyorum açıkcası

Tam salmonella değil de koksidyoz tabanlı bir probleminiz olabilir. Salmonella biraz daha seyri ve tedavisi güç bir hastalık. Yani daha komplike diyelim. Bu tip kuş için üretilen salmo stop gibi ürünler bahsettiğim sorun içinde iş görüyor ancak ürününüzün içeriğini, hangi etken maddelere dayandırıldığını bilemediğimden yorum yapamıyorum.

Bence o ilacı kullanmayı bırakın eğer devam ediyorsanız
Kuşa karışık Bir ilaç yüklemesi yapılmış gibi duruyur
Gerekli ve en iyi çözümu hocalarım söyleyecektir
Geçmiş olsun

ilk kullandığıniz ilacin fotosu yok mu?
hocam onun üstünde salmo extra yazıyordu .. arkadaşın ilacı güvercinlerini bu ilaçlarla iyileştiriyormuş . bugünkü dışkısını gönderdim yarın getir tedaviye iş yerinde devam edelim dedi .. valla başım ağrıyor ya hayvana eziyet ediyoruz sanki veterinerine göndermişti o dışkı resmini önce e coli gibi bişey dediydi salmo extrayı kullandım 5 gün .. baktık sarı sulu dışkıya döndü bu sefer şu anki ilacı kullanmaya başladık 5. gün hala aynı kuş bugünkü dışkıyı görünce yeşile dönmüş sen getir onu burda tedavi edelim dedi .. kuşun dışkısı sarımı yeşilmi ben anlayamadım koyu sarımtırak gibi dışkı sıvısı .. eve gider gitmez kuşumla ilgileniyorum sadece yem yemek icin hareketleniyor ..

Tam salmonella değil de koksidyoz tabanlı bir probleminiz olabilir. Salmonella biraz daha seyri ve tedavisi güç bir hastalık. Yani daha komplike diyelim. Bu tip kuş için üretilen salmo stop gibi ürünler bahsettiğim sorun içinde iş görüyor ancak ürününüzün içeriğini, hangi etken maddelere dayandırıldığını bilemediğimden yorum yapamıyorum.
veterineri aradım getirin diyor 180 tl muayene ucreti ama test analiz yapmayacak oda 7 de kapanıyormuş 10 da açıyormuş vede evime 80 km uzaklıkta . ayrıca veterinerlerede güvenemiyorum . tanıdık veteriner bu ilacları verdi işe yaramadı. bana bir ilaç tedavi onerebilirmisiniz

Anladım hocam. Bana kalırsa yine veteriner ilacı olan tek model bir ilaç alınmalı. Enrofloksasin etken maddeli bir ilaç denemekte fayda var başlangıçta. Arkadaşlar da bir baksın, ortak paydada bir şeyler deneyelim.

Anladım hocam. Bana kalırsa yine veteriner ilacı olan tek model bir ilaç alınmalı. Enrofloksasin etken maddeli bir ilaç denemekte fayda var başlangıçta. Arkadaşlar da bir baksın, ortak paydada bir şeyler deneyelim.
Enrofloksasin dediniz acaba bu ilaçta varmıdır ? (Sulphamezathine %16 ) sanki bu ilacı bulmam gerekiyor gibi gelmişti enrofloksini yeni duydum tavsiye ettiğiniz ne için hangi hastalık icin yani

Enrofloksasin dediniz acaba bu ilaçta varmıdır ? (Sulphamezathine %16 ) sanki bu ilacı bulmam gerekiyor gibi gelmişti enrofloksini yeni duydum tavsiye ettiğiniz ne için hangi hastalık icin yani
Enroflaksasin içeren ilaçlar bir çok bakteri türüne etkili oluyor genelde.İstisnai durumlarda dirençli de çıkabilir tabi.Tahlil olmadan bilemiyoruz bunu.Sulpha grubu ilaçlar ilerlemiş vakalarda hafif kalabilir.

Enroflaksasin içeren ilaçlar bir çok bakteri türüne etkili oluyor genelde.İstisnai durumlarda dirençli de çıkabilir tabi.Tahlil olmadan bilemiyoruz bunu.Sulpha grubu ilaçlar ilerlemiş vakalarda hafif kalabilir.
anladım dışkıdan belli olmuyormu bu hastalık .. şimdi bir veterinerle görüştüm ama benden 180 tl sadece myayene parası istiyor . hani olsa vereyimde en son çare diyim .. bana bir çıkış yolu gösterin Enrofloksasin hangi türü ishale daha iyidir bir ilaç soyleyin deneyim olmadı 5 gün sonra veteriner parasını biriktirip giderim

anladım dışkıdan belli olmuyormu bu hastalık .. şimdi bir veterinerle görüştüm ama benden 180 tl sadece myayene parası istiyor . hani olsa vereyimde en son çare diyim .. bana bir çıkış yolu gösterin Enrofloksasin hangi türü ishale daha iyidir bir ilaç soyleyin deneyim olmadı 5 gün sonra veteriner parasını biriktirip giderim
Dışkılar genel bi fikir verir tabi.Zaten arkadaşlar verilebilecek en iyi ilaçları öneriyorlar.Sadece dışkıya bakarak kesin şu hastalık demek imkansız maalesef.Enroflaksasin bir çok bakteri türüne etkili.Örneğin Enrocure olarak bakarsanız,prospektüsünde detaylı görebilirsiniz.

Dışkılar genel bi fikir verir tabi.Zaten arkadaşlar verilebilecek en iyi ilaçları öneriyorlar.Sadece dışkıya bakarak kesin şu hastalık demek imkansız maalesef.Enroflaksasin bir çok bakteri türüne etkili.Örneğin Enrocure olarak bakarsanız,prospektüsünde detaylı görebilirsiniz.
e coli için ilaç kullandıydım salmo extra diye ama kafayı yicem kuş acı cekiyor

bu arada dışkısı yeşil gibi durmuyor ama encrocure yeşil ishal diyor

dışkıya bakarak kesin teşhis koyan kişi dünyanın en zengin insani olurdu. biz sadece tahmin yapabiliriz 😀

benim onerim enrofloksasin etken maddeli antibiyotik, veteriner kliniklerinde satılır. bulamazsaniz benzer etkili eczane ilacı da önerilebilir