Muhabbet kuşunda yemli dışkı, halsizlik, iştahsızlık

revo61

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi kuşumda bu sorunlar vardı fakat ben Avidiare isimli ilacı kullandıktan sonra yemli dışkı düzeldi. Halsizliği ve iştahsızlığı devam ediyor. Siz ne önerirsiniz?

Merve B.

Veteran
Kuş kumu var mı kafeste onun eksikliğinden de yemli dışkı görülebiliyor.haldizlik için propiyotik ve vitamin takviyesi.Yem yemesi için de kolay kırılabilen yemler tercih etmelisiniz.yulaf dal darı ve aspur deneyebilirsiniz.Kafeste yemiyorsa elinizde beslemeye çalışın.vücut ısısı nasıl üşütmüş olabilir mi?sıcaklığı sabitlemeniz gerekir

Oyla 0

revo61

iyikus.com Üyesi
Kuş kumu var mı kafeste onun eksikliğinden de yemli dışkı görülebiliyor.haldizlik için propiyotik ve vitamin takviyesi.Yem yemesi için de kolay kırılabilen yemler tercih etmelisiniz.yulaf dal darı ve aspur deneyebilirsiniz.Kafeste yemiyorsa elinizde beslemeye çalışın.vücut ısısı nasıl üşütmüş olabilir mi?sıcaklığı sabitlemeniz gerekir

Kuş kumu, kalamar kemiği herşey var fakat yemi kurtlanmış geç farkettim. İlaç satın alıp müdahale ettim ancak dışkısı düzelsede halsizliği geçmedi. Gidip daldarı aldım ondan biraz yedi tekrar uyuyor şu an. Evin içi bir kaç gündür soğudu ama örtüyle kapatıp ısıtmaya çalışıyorum olabildiğince.

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Anladım.Dal darı yiyorsa iştahında sorun yoksa bence kısa sürede toparlanır.şöyle birşey söyleyeceğim.Tabi bu bir tedavi değil deneme yanılma yöntemi ile yapılmış bir yöntem.Yiğenimin kuşu da halsizde titriyordu ve kanatları düşüktü siz de de var mı bilmiyorum tabi.Onun üşüttüğü bariz belliydi.Sizinki yemden de olabilir üşütmeden de.Herkes tavsiye etmiyor kesin yarayacak diye birşey de tok ama deneyip denememek size kalmış.Biz iki gün sabah akşam birer damla sarımsaklı su verdik.Ben kuşu sıcal tut dedim.oda kafesin altına socak su torbası koymuş.Bana başta doğru gelmedi anacak kuş kısa sürede toparladı.Ama tabi torbanın üzerine birşey koyun ki yakmasın.Eğer ilaç başladıysanız sarımsak kısmını çıkarıp su ile ısıtmayı deneyebilirsiniz.Ancak şişe vs koymayın suyu altında ezilme riski var.

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Bir de yem yediğinden kesinlikle emin olun.Kuş büyük olduğu için sık beslemenize gerek yok ama az az yediği için şuan siz sık sık besleyin tok olduğunda yemicektir zaten.

Oyla 0

revo61

iyikus.com Üyesi
Bir de yem yediğinden kesinlikle emin olun.Kuş büyük olduğu için sık beslemenize gerek yok ama az az yediği için şuan siz sık sık besleyin tok olduğunda yemicektir zaten.

İyileşti gibi baya hareketlendi ve elimde ne görürse yemeye çalışıyor. İştahıda yerine geldi :D

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Sevindim.Bazen daha önceki hastalığın verdiği halsizlikte olabiliyor.Geçmiş olsun.:)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yem tazeliği çok önemli. Kullandığınız ilaç doğru bir ilaç. Kısa sürede daha iyi olacaktır. Geçmiş olsun.

Oyla 0