Ne yaptıysam kuşu odaya alıştıramadım

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Katılım
1 Nis 2020
Mesajlar
15
Puanları
13
Yaş
19
Konum
kayseri
Muhabbet kuşum oturma odasında.Her gün dışarı çıkarıyorum ve hiç ısırması yok elimede kolumada omzumada geliyor.Yani benlik bir sıkıntısı yok.Fakat çıkardığım en az 4-5 kez kapıya doğru uçuyor ve hızlı nefes alıp veriyor tekrar çağırıyorum omzuma konuyor yine biraz oynuyoruz konuşuyoruz tekrar aynı hareketi yapıyor omzuma alıp birlikte odayı turluyoruz korkacak bir şey olmadığını anlatmak için ama fayda etmiyor bir şeylerden korkuyor.Ne yapmam lazım zamanla düzelip odaya alışırmı?Yoksa ek olarak ne yapabilirim odaya alıştırmak için önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler.
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
6,277
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Anladığım kadarıyla uçuş talimi yapıyor. Nefes nefese kalmasının sebebi yoruluyor olması yahut kondisyonu düşük ondandır. Zamanla azalacaktır diye düşünüyorum. Aydınlık odalarda zaman geçirmeyi seviyorlar. Onun için bir oyun alanı oluşturursanız eğer daha keyifli zaman geçirir diye düşünüyorum veya yaklaşma tarzınızı biraz yumuşatmanız gerekebilir. Hafif bir ses tonu, daha yavaş hareketler vb gibi.
 

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Katılım
1 Nis 2020
Mesajlar
15
Puanları
13
Yaş
19
Konum
kayseri
Anladım yavaş hareketlerde bulunuyorum fakat bir oyun alanı yok en kısa sürede T şeklinde tünekler vb. şeyler yapmaya çalışacağım teşekkürler.
 
Üst