iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Nekton S ve E Kullanımı ve Faydaları

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
13,776
Çözümler
73
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Nekton S ve E Kullanımı ve Faydaları
Nekton S,E Nasıl Kullanılır? Ne işe Yarar? Faydaları Nelerdir?

E vitamini vücut fonksiyonlarını sürdürülmesinde ve hayvan türlerinin doğurganlığında önemli bir rol oynar. Bir kuşun tüm metabolizmasını destekler - protein, yağ, mineral ve su metabolik süreçleri karbonhidrat. E vitamini birçok farklı şekilde oluşur. Tokoferoller, antioksidan gibi diğer vitaminleri korumak ve hücresel solunum için gerekli olan, kalp ve kas dokularınına özellikle iyi gelir. Nekton-E bu açıdan çok zengin bir besin takviyedir.

Nekton-E Ne İşe Yarar? Neden Kullanılmalı?
PetShop_16936385.jpgnektons.jpg
Nekton E kemik yapı hatalarına karşı koruyucudur. Kuşlarda incinme, kırılma gibi durumlarda, birde belirli aralıklarla sağlıklı kuşlara verilmesi gerekmektedir. Özellikle kuluçka hazırlığında olan kuşlar için daha iyi yumurtlama sonuçları elde etmenize olanak sağlar. Kalp ve iskelet kaslarında dejenerasyonlara karşı koruma sağlar. Böbrek ve karaciğer sıkıntılarına kısmen iyi gelir, korur.
Aynı zamanda kuşların kızışmasını sağlar ve doğurganlığı arttırır. Nekton S ile birlikte de kullanılabilir.
  • Dikkat etmeniz gereken en önemli şey kuluçkaya yatmaya başlayan kuşlara Nekton E vermemelisiniz. (Nijer ve buna benzer kızıştırıcı tohumlarda yemlerinden çıkarılmalıdır.)
  • Nekton S kuluçka süreci boyunca verilebilir.
  • Yavrular yuvadan atladıktan sonra Nekton E verilmeye başlanabilir.
Nekton E Nasıl Kullanılır?
  • Kuşlarınızın tam dolu suluğuna 7-10 damla arası verilmelidir.
  • Su 24 saat içinde tazelenmeli ve normal su verilmelidir.
  • Haftada 1 kez verilmesi tavsiye edilir.
Nekton-S Kullanımı ve Faydaları
NEKTON S; Multivitamin olarak kuşların ihtiyacı olan 13 vitamin, 6 mineral ve elementler, 18 aminoasitlerle dolu bir üründür. Vitaminler, mineraller ve aminoasitler kuşların sağlığı için gerekli olup, metabolizmalarının düzenli çalışmasını sağlar. Vitamin ve mineral eksikliklerinde ise uzun vade de kuşlarda sağlıksal problemlerin yanında hastalık ve ölümler olabilir. Nekton S yıl boyunca kullanılabilir.

Nekton S üreme sırasında, hastalıklarda, tüy dökümünde, yarışma öncesinde ve sonrasında, sergi gösterileri sırasında, stres problemlerinde kuşların dirençlerini arttıran bir üründür. Kullanımı ve dozaj ayarı en basit ürünlerdendir. Nekton ürünleri; suya, mamaya, çimlendirmeye ve yeme kullanılabilir.

Nekton S Nasıl Kullanılır?
  • Kuşlarınızın tam dolu suluğuna 7-10 damla arası verilmelidir.
  • Su 24 saat içinde tazelenmeli ve normal su verilmelidir.
  • Haftada 2 kez verilmesi tavsiye edilir.
 
Son düzenleme:
Üst Alt