Öncedende yaşadiğim sorun olan kuşlarim yumurtalarini yiyor

Mati&Cuppi

iyikus.com Üyesi
Kuşlarim yumurtalarini yiyor kalamar ve gaga taşida var yuvada ama hala yiyorlar öncekileride yediler çözemedim

Belki vitamin mineral eksikliğinden dolayı yiyor olabilirler. Beslenme düzeniniz nasıl? Kuşlara mama yapıyormusnuz? Vitamin mineral takviyeleri kullanıyormusnuz?

Mama veya vitamin kullanmiyorum

Kullanmaya başlarsanız kuşlar için iyi olur. Mamayada alıştırın mutlaka. Mama yemezlerse sebze meyveleri ayrı ayrıda verebilirsiniz. İyi beslendiklerinde ben bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Yinede @Doğanay Y. ın fikirleride önemli..

Alttaki linkleride inceleyin mutlaka..

Ya bu dişi evcildi 3 yaşinda erkeği yeni aldim yanina 1.5 yaşinda daha aldim 1 hafta sonra çiftleştiler yumurtladi onlari yediler sonra tekrar yumurtladi onlarida yediler simdi birini yuvadan atmislar.Ayrica kalamarida yemiyor.

Ya bu dişi evcildi 3 yaşinda erkeği yeni aldim yanina 1.5 yaşinda daha aldim 1 hafta sonra çiftleştiler yumurtladi onlari yediler sonra tekrar yumurtladi onlarida yediler simdi birini yuvadan atmislar.Ayrica kalamarida yemiyor.
Dişi kuşlar boş olan yumurtayı dışlayabilir.Bu durumuda her dişi yapmaz.Genellikle içinde yavru gelişen yumurtayı atmaz veya yemezler.
Eğer yumurta Döllenmişse bu yumurtayı yeme durumu başka bir vaka.
durum böyle ise
1 Ay yuvayı çıkarabilirsiniz