Pantex Pigeon Tyson Firması ve İlaçları Hakkında 2

Elimdeki probiyotiğin paketi ile yere düşmesi sonucu patladığı için fırsat bulmuş oldum ve probiyotiği aldım. Suya kolay karışıyor ve granüllü yapıya sahip. Alırken GRmına bakmadığım için gelince boyutu beni epey şaşırttı :D
500GR benim için çok fazla 2023 SKTsi Ankara içinde talep eden olursa makul bir fiyatlandırma ile istediği gramda verebilirim. Diğer şehirlere gönderim yapabiliriim ama ne kadar mantıklı olur bilmiyorum :)
Suya garip bir şekilde mavi renk veriyor...
Hayırlı olsun. Ah keşke bir hafta önce alsaydıniz ortak siparişler kategorisine açmak isterseniz sevinirim

Kendi siteleri bir müddet kapalıydı yeniden aktif hale getirmişler lakin satış yok..
AE3FE441-DE4E-4601-85CB-863FC7428B56.png

Son düzenleme:
Evet Care4Birds Orni-Mix'te ayrıyeten Metronidazole'de var.Eğer solunum yollarını tıkayan bir protozoon varsa(trichomoniasis gibi) daha çok iş yapar.Ama dozaj karşılaştırılması yapıldığında büyük farklar var.Bu arada yeri gelmişken sorayım her zaman yüksek doz da iyi değildir diye düşünüyorum ben sen nasıl değerlendiriyorsun bu olayı hocam? Birinde Doksisiklin %6 diğerinde %60 tamı tamına 10 katı...

(y)
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,emeğinize sağlık. Dozaj konusuna değinmişken bu ilaçların suluk bazında dozajları ve kullanım süreleri ile ilgili de bir paylaşım yapabilirseniz çok makbule geçer.

onlar telefonla satış yapıyorlar, ben güvercin eczanesinden 3-4 kere alışveriş yaptım, şu ana kadar sorun yaşamadım. cocci-geel ürününü yeni aldım umarım iş görür, çok pratik göründüğü için tercih ettim
Bu furaltadone biraz karışık gibi. Yani tamam nitrofuran grubu bir antibiyotik ve Koksidyoz’da oldukça etkili lakin aynı sulfanamidler gibi gram- ve gram+ bakterilere karşı etkisi sınırlı, bakteriler çoğunlukla dirençli değil mi? Nitrofuran grubu antibiyotikler, insanlarda e coli ve salmonella enfeksiyonlarında da kullanılıyor..

Bu arada birkaç ürününü kullandım ve istediğim neticeleri alamadım.

Tekrar otomatikten manuele geçtim gibi bişey oldu sonrasında:)

Furaltadon’u biraz araştırdım. Nitrofuran grubu antibiyotikler, gram negatif ve pozitif bakterilere karşı da oldukça etkiliymiş. Hem bakterisidal etkisi hem de bakteriyostatik etkisi bulunuyor. İnsanlarda da dediğim gibi tercih ediliyor. (E Coli ve Salmonella’nın neden olduğu idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılıyor.)

Furaltadon’u biraz araştırdım. Nitrofuran grubu antibiyotikler, gram negatif ve pozitif bakterilere karşı da oldukça etkiliymiş. Hem bakterisidal etkisi hem de bakteriyostatik etkisi bulunuyor. İnsanlarda da dediğim gibi tercih ediliyor. (E Coli ve Salmonella’nın neden olduğu idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılıyor.)

care4birds salmomix'de de var. internette fazla bişey bulamazsın 1960 - 1980 arası çoğu makale, çok eski bi madde

Dün başka birşey için pantextyson.com web sitesine girmiştim, biraz inceleyince Amerika'da böyle bir firmanın varlığı konusunda ciddi şüphelerim oluştu açıkçası. Adres yok, tesisle ilgili bilgi/foto yok vs vs.

İlaveten Amerika'da yaşayan birisinin bu kadar kötü İngilizce bilmesi ve bu kadar kötü cümleler kurması mümkün değil, yazılar Türkçe mantığıyla düşünülüp İngilizce'ye çevirmiş gibi duruyor.

Aşağıdaki görüntüde 3. paragrafın başında "TYSON PIGEON PANTEX irma" yazıyor. Yani siteyi hazırlayan kişi hazır kalıptaki "firma" yazısını silmeyi unutmuş gibi. (site tasarımcısı değilim, bunu ben uydurdum)

Google'da arama yapınca firma ve ürünleriyle ilgili Türkiye dışında hiç bir ülkede hiç bir bilgi bulamadım. Firmanın muhtelif ürünlerini kullanıyorum, önceki kullandığım Bitason'da MADE İN USA yazıyordu, o zaman önemsememiştim ama Amerika'da basılan bir etikette yanlışlıkla da olsa İN yazması pek mümkün değil.

Screenshot_20210529-153338_Samsung Internet.jpg

Son düzenleme:
gözden kaçmış bir yazım hatası olabilir. TYSON PIGEON PANTEX firm a broadcasting began in 2011. yazmak istemiş olmalı. Değersiz bir firma izlenimi yaratıyor hem sayfası hem de bilgiye ulaşılamaması. Gelen ürünler orijinal olmaya da bilir :/
Genel anlamda satılanlar ile görseldekiler tutarlı duruyor

Son düzenleme:
Amerika menşei olması malesef ki ürünleri kaliteli yapmıyor. Daha evvel söylediğim gibi; birkaç ürününü kullandım, verim sıfır. Aytıca bitason da kullanmıştım...Aynı şekilde hiç memnun kalmamıştım... Şahsen çnereceğim bir firma değil.

Amerika menşei olması malesef ki ürünleri kaliteli yapmıyor. Daha evvel söylediğim gibi; birkaç ürününü kullandım, verim sıfır. Aytıca bitason da kullanmıştım...Aynı şekilde hiç memnun kalmamıştım... Şahsen çnereceğim bir firma değil.
Bende tam tersi probiyotik olarak bu üründen verim aldım sadece :confused:

Bende tam tersi probiyotik olarak bu üründen verim aldım sadece :confused:

hocam kendi adıma ürünün etkinliği ile ilgili eleştirim yok ancak yukarıda yazdığim sebepler nedeniyle sahtelikten de öte, gerçekten amerika'da böyle bir marka var mı diye şüpheleniyorum

probiyotiğin arkasindaki notun Türkçe çevirisi :

hasta kuşlarda ANTİBİYOTİK kullanıldıktan sonra 5 gün boyunca ANTİBİYOTİK kullanılmalıdır.

Son düzenleme:
hocam kendi adıma ürünün etkinliği ile ilgili eleştirim yok ancak yukarıda yazdığim sebepler nedeniyle sahtelikten de öte, gerçekten amerika'da böyle bir marka var mı diye şüpheleniyorum

probiyotiğin arkasindaki notun Türkçe çevirisi :

hasta kuşlarda ANTİBİYOTİK kullanıldıktan sonra 5 gün boyunca ANTİBİYOTİK kullanılmalıdır.
O not kısmına hiç bakmamıştım aynen öyle yazıyormuş dolandırıldık mı acaba

O not kısmına hiç bakmamıştım aynen öyle yazıyormuş dolandırıldık mı acaba

bilmiyorum bu kadar olumsuz şey yazdım , ki yazdıklarımın hepsi de tamamen mantıklı

Ancak; ürünü belli bir süre kullandım, diğer probiyotiklerde görmediğim kadar net ve bariz şekilde olumlu etki gösteriyor. bunu da dürüstçe itiraf etmek isterim