Paşa'nın tedavisi

Harlequin

Forum Sakini
Günaydın herkese ?
Yavaş yavaş anlatayım.
Yaklaşık 4 ay önce Paşa özellikle geceleri hapşırmaya başladı. Ben geçer diye bekledim. 2 ay sonra bir antibiyotik verildi 5 gün, günde bir kez kullandık(adı baytrilmiş). Ama sadece 10 gün falan geçti. Ve benim bu esnada yapmadığım şey kalmadı (burnuna şırınga ile su sıktım, bebek burun damlası kullandık) Daha sonra tekrar başladı. Açıkçası fazla da ilaç kullanmasını istemiyordum çünkü hapşırma dışında hiçbir sorunu yok. Hırılıtı yok, nefes alımı, iştahı, keyfi hepsi güzel. Zamanla geçer mi acaba diyordum ya da bana normalleşti galiba artık. Tabi bu arada eve hava temizleyici ve nemlendirici almalısın dediler aldım. 3 gün önce bir daha baytril başlatıldı 5 gün günde 2 kez. Veteriner başka bir sorunu olmadığını söylüyor. Sinirim bozuldu. Sorunu yoksa neden hapşırıyor?
Bundan sonra da eğer başa dönersek ne yapacağım ne yapmalıyım? Yol göstermenizi istiyorum.

Son düzenleme:
Zamanla geçer diye düşünüyorum uyuklama durumu yoksa. Vitamin probiyotik takviteleri yapiyorsunuz zaten. Ek olarak çaylar incelenebilir

Oyla 0
Zamanla geçer diye düşünüyorum uyuklama durumu yoksa. Vitamin probiyotik takviteleri yapiyorsunuz zaten. Ek olarak çaylar incelenebilir
Ay umarım. İnanın sizlerden duymak rahatlattı beni. Uyuklama yok, çok keyifli oynuyor. Tek şikayeti hapşırmaydı. O da geçer İnşallah.
Bu arada Antibiyotiği 7 güne tamamla dedi veteriner.

Oyla 0
bundan sonra oluşabilecek hastalıklarda kanatlılar konusunda uzman ve daha tecrübeli bir hekimle görüşmeniz daha iyi olur, nacizane tavsiyem.
Görüşüyorum tabi ki. Yalnız ben bir tedaviye başlarken güvendiğim kişilerin teyit etmesini ve düşüncesini duymak isterim. Buraya da bu sebeple yazdım. Burada yol gösterildiğini gördüğüm için. Teşekkür ederiz. :)

Son düzenleme:
Oyla 0
ben hekim seçiminizi kastetmiştim, yanlış anladınız
Yok yok anladım demek istediğinizi ama ben biraz ilaçları verirken çok düşünen biriyim kar zarar olarak düşünüyorum. Bir yandan da kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Hekim seçimi olarak da uzman biriyle görüşüyoruz, fakat ona güvendiğim kadar buraya da güveniyorum o yüzden emin olabilmek için sizin de tecrübenizden yararlanmak istedim. Sağolun. Çok teşekkür ederiz.

Oyla 0