Pasif erkeğe eş seçimi

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Kuşum uysal pasif bir erkek. Vokal de değil neredeyse hiç ötmez. Hatta uzun bir süre cinsiyetinden emin olamadım forumdaki bilgili arkadaşlara danıştım. Lafın kısası oğluma bir eş sahiplenmek istiyorum ama kendisi öyle ürkek ve sakin bir kuş ki dişinin domine edip şiddet göstermesinden korkuyorum. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Kızgınlık durumu var mı? Kızgın olmasına rağmen çok ürkek ise aklıma gelen kendisinden yaşça küçük dört aylık civarı çok sakin bir dişi ile başlamak. Dişiler kızışınca sakin erkeği hemen hırpalamaya başlar. Birlikte arkadaşlık sürecinde umarım erkeğiniz daha dominant olur.

Oyla 0
Kızgınlık durumu var mı? Kızgın olmasına rağmen çok ürkek ise aklıma gelen kendisinden yaşça küçük dört aylık civarı çok sakin bir dişi ile başlamak. Dişiler kızışınca sakin erkeği hemen hırpalamaya başlar. Birlikte arkadaşlık sürecinde umarım erkeğiniz daha dominant olur.
Henüz kızgınlık durumu yok büyük ihtimalle olursa da geç gösterecektir. Şu an 8 ayı geçti ama herhangi bir ötüş belirtisi yok. Amacım zaten üretim yapmak ya da yavru almak değil birbirlerine arkadaş olsunlar istiyorum.

Oyla 0
Arkadaş olurlar illaki ancak arkadaşını seçmesine izin vermeniz yada o imkanı yaratmanız daha iyi olur. Erkek kuşlar bir kaç aylık iken ötmeye başlarlar. Hormonları konusunda belki kuşunuza bakılması gerekebilir. Resim video var ise paylaşın.

Oyla 0
Arkadaş olurlar illaki ancak arkadaşını seçmesine izin vermeniz yada o imkanı yaratmanız daha iyi olur. Erkek kuşlar bir kaç aylık iken ötmeye başlarlar. Hormonları konusunda belki kuşunuza bakılması gerekebilir. Resim video var ise paylaşın.

Bir video ve fotoğraf bıraktım. Site kaynaklı bir sorun oldu sanırım fotoğrafı büyütemedim.

Oyla 0
Sultan papağanı pek benim alanım değil ama kuşunuz çok keyifsiz duruyor ve ceresi erkek mi emin değilim.

Oyla 0
Günlük alması gereken besin değelerini yeteri kadar alamadıklarında durgun yorgun görülebilir. Birde yeterli kadar sakin uyku çekmeyen kuşlarda uyuşukluk gözlemlenebilir. Rica etsem dışkıdan fotoğraf ekler misiniz?

Oyla 0
Günlük alması gereken besin değelerini yeteri kadar alamadıklarında durgun yorgun görülebilir. Birde yeterli kadar sakin uyku çekmeyen kuşlarda uyuşukluk gözlemlenebilir. Rica etsem dışkıdan fotoğraf ekler misiniz?
Kullandığım yemin içeriğini bırakıyorum, bir de marul ve elma veriyorum yeşillik olarak sadece onları seviyor.

Oyla 0
Bakteri kaynaklı dışkılar ne yazık ki. İlaç kullanımı gerekli gibi duruyor.

Oyla 0