Popoda ıslaklık ve kuyrukta kamburluk

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba, yaklaşık 2 yaşındaki dişi sultan papağanımda 2-3 gündür devam eden halsizlik, hızlı nefes alıp verme, kuyruğun bedenle birleştiği yerde kambur bir duruş var. Pek yemiyor içmiyor. Dün veterinere götürdüm dışkı tahlili yapıldı röntgen çekildi kuruma hastalığı vs olmadığını dışkıda bakteri artışı olduğunu söyledi. Kuşumu yavruyken almadım aldığımda 1 yaşındaydı aldıktan sonra da sağlık sorunu yaşadığı dönemde başka bir veterinere götürmüştüm oldukça ağır ilaçlar kullanmıştı sonra toparlamıştı. O zamandan karaciğer yağlanması vs olduğunu biliyordum zaten ve ona göre besliyprum. Veterinerin verdiği ilaçları ekleyeceğim hiçbiri akut sebebe yönelik değil maalesef, bugün veterineri tekrar aradım durumu anlattım ilaçları kullanmaya devam etmemizi söyledi. Durumu kötüye gidiyor bir de sizin tecrübenize danışmak istedim. Şu şekilde duruyor ve çok hızlı nefes alıp veriyor. Kuşumun neyi var? Resimleri ekliyorum isterseniz video da ekleyebilirim

Son düzenleme:
Probiyotik verip durumunu bir süre kontrol edin duruş bozukluğunun sebebini anlamak zor ama dışkı tıkanıklığı değil başka bir durum belki kızgınlık yumurtası yapabilir probiyotik stresi içinde iyi gelir

Probiyotik verip durumunu bir süre kontrol edin duruş bozukluğunun sebebini anlamak zor ama dışkı tıkanıklığı değil başka bir durum belki kızgınlık yumurtası yapabilir probiyotik stresi içinde iyi gelir
Röntgeninde yumurta oluşumu yoktu ben de ondan olduğunu düşünmüştüm ama değilmiş, probiyotiği bugün başladım fakat su içmediği için başka nasıl verebilirim?

Şırınga ile ağzına yavaşça verin birde daldarı veya yüksek besin içerikli bir tohum karışımı verin yediği besinlerden aldıgı fayda bu tip durumlarda azalıyor çünkü

Sanki zehirlenmiş gibi. Farklı bir şeyler kemirdi mi_?
İshalinin önlenmesi lazım eğer durmadan böyle yapıyorsa.
Merhaba, durum geçmeyince tekrar başka bir veterinere götürdüm tekrar röntgen çekildi ve kocaman bir yumurta vardı, yumurta sıkışması varmış önceki veteriner röntgeni yanlış kontrastta çektiği için görünmemiş. Yumurta çıktı ancak hiçbir şey yiyip içmiyor bu konuda ne yapabilirim?

Merhaba, durum geçmeyince tekrar başka bir veterinere götürdüm tekrar röntgen çekildi ve kocaman bir yumurta vardı, yumurta sıkışması varmış önceki veteriner röntgeni yanlış kontrastta çektiği için görünmemiş. Yumurta çıktı ancak hiçbir şey yiyip içmiyor bu konuda ne yapabilirim?
Öncelikle veterinerin müdahalesi gerekiyor yapılması gerekeni söylemedi mi?
Sizin yapabileceğiniz bir şey yok malesef kanatlı uzman yardımı ile yumurtanın çıkarılması gerekiyor Zaman kaybetmeden müdahale şart kaybetme olasılığınız malesef çok yüksek 😕