Procid mavi su

paşamiço

iyikus.com Üyesi
Mantar ve parazit tedavilerinde ve bakımında da kullanabileceğim bir ürün diye aldım. Ürünü satan firmadan tavsiye üzerine aldım.
Yemlerine suyla karıştırılmış şekilde püskürterek kullanabileceğimi söyledi.
Suan kullanıyorum ama felaket sirke kokuyor sanırım elma sirkesi ile yapılmış bir ürün.
Kullanan deneyim eden varsa bilgilerini paylaşmasından çok memnun olurum.
16753598011275390383892883646748.jpg16753598728516099218177529689448.jpg

Mantar ve parazit tedavilerinde ve bakımında da kullanabileceğim bir ürün diye aldım. Ürünü satan firmadan tavsiye üzerine aldım.
Suan kullanıyorum ama felaket sirke kokuyor sanırım elma sirkesi ile yapılmış bir ürün.
Ekli dosyayı görüntüle 27979Ekli dosyayı görüntüle 27980
Suyla karıştırıp yeme püskürtülmesi sorun olmaz mı acaba? İlk defa gördüğüm bir ürün.Umarım gerçekten bu kadar geniş bir etki alanı vardır.

Bayisinden gidip aldim. Bu ürun için gitmemistim iç parazit ilaci almaya gitmiştim. Kuşun durumunu anlatinca bunu da yaninda kullanmam iyi olur dedi. Suluğuna 1 ml kadar koydum 3 gün icsin demisti. Normal zamanlarda da yemine püskürtüp yemini o şekilde verirsin dedi. Yemde varsa bakteri falan onları önlemesi için sanırim. Kuş severek içiyor mu hayır suluğun yanina bile zor yaklaşıyor.

Bayisinden gidip aldim. Bu ürun için gitmemistim iç parazit ilaci almaya gitmiştim. Kuşun durumunu anlatinca bunu da yaninda kullanmam iyi olur dedi. Suluğuna 1 ml kadar koydum 3 gün icsin demisti. Normal zamanlarda da yemine püskürtüp yemini o şekilde verirsin dedi. Yemde varsa bakteri falan onları önlemesi için sanırim. Kuş severek içiyor mu hayır suluğun yanina bile zor yaklaşıyor.
Yemde az da olsa nemlenme meydana gelirse sorun olabilir diye düşündüm.Benimki yamulmaya yer aradığı için,çoğu ürüne şüpheli yaklaşır oldum.Baskın kokulu ürünleri benim kuşumda tüketmiyor.İçeceği zaman öğürüp geri çekiliyor.

Açıkçası ürünü kullanmadım ama yem üzeri kullanım hep riskler taşıyor. İçme suyuna sadece 12-15 damla civarı ekleyiniz, yeterli olacaktır.

Şu fotografı gosterince tavsiye etti. Suan kullanımını bitirdim 15 gün sonra tekrar kullanıcam. Acaba ağzından yemlere bakteri bulasıp çoğalmasın diye mi öyle yap dedi?🤔
IMG_20230202_220448.jpg

Şu fotografı gosterince tavsiye etti. Suan kullanımını bitirdim 15 gün sonra tekrar kullanıcam. Acaba ağzından yemlere bakteri bulasıp çoğalmasın diye mi öyle yap dedi?🤔
Ekli dosyayı görüntüle 27982
Kuşunuzundan çıkan tüyler benim kuşumun da arka kuyruk kısmında belli bir yerde çıkıyor. O tüylerin bu şekilde çıktığını bilmiyordum 🙁 hep tüylerle üstünü kapatıyordu o tüylerin. Benimki french moltta olduğu için düzenli olarak Doğanay hocamın tavsiye ettiği Med tollyamin kullanıyorum ben. Gerçekten çok iyi bir takviye. Bende onu tavsiye ederim. Birde röhfinedin probibath ürününü kullanabilirsiniz isterseniz. Onu da yakın bir zamanda almıştım ve kullandıktan sonra tüyler yumuşacık olmuştu. Belki sizinkinin de derisini rahatlatır. Procid ürününü ise daha önce hiç kullanmadım ama banada yeme dökmek çok mantıksız geliyor. Bilmiyorum sanki sirke kokusu yüzünden iştahı gider gibi geliyor. Yada benimki yeni eklediğim bir ürüne bu şekilde yaklaştığı için öyle düşünüyorum. Yinede kullanılacaksa dikkatli olmakta fayda var. İnşallah biran önce sağlığına kavuşur minik

Ekli dosyayı görüntüle 27979Ekli dosyayı görüntüle 27980

kullanim şeklini genvet'in sahibi (ümit pekmez) önerdiyse doğrudur, kendisi ziraat mühendisi/ zooteknist

ancak yemin tümüne degil de sadece o gün kullanilacak kısmina püskürtülmeli ve o yem ertesi gün kullanılmamalı. aksi halde yemde istenmeyen patojenler üreyebilir

Teşekkür ederim cevaplarınız için hepsini not alıyorum şuan tüyleri daha iyi hepsi döküldü yeniden çıkacak inşallah

kullanim şeklini genvet'in sahibi (ümit pekmez) önerdiyse doğrudur, kendisi ziraat mühendisi/ zooteknist

ancak yemin tümüne degil de sadece o gün kullanilacak kısmina püskürtülmeli ve o yem ertesi gün kullanılmamalı. aksi halde yemde istenmeyen patojenler üreyebilir
Yemliğe koydugum zaman üstüne sıkıyorum kuruyor ıslak kalmıyor hep. Suluğuna da çok az koyuyorum sirke kokusu yoğun geliyor kuş su içmeye bile gitmiyor

İzmir'de iki tane işinde uzman klinik varken birine fotoğraf göstermeniz yanlış bir yaklaşım. İçeriğinde bakır sülfat var ve aslında bu zaten uygulanabilen bir yöntem ancak kuştaki durumun incelenmesi gerekiyor.

Ürünü kötülemedim. Bu ürünü kullanmayin diye kimseye de tavsiye vermedim. İlk defa denediğim bir ürün altinda da yazdım kullananlar bilgi verirse sevinirim diye. Birçok ürün denedim 2 kullanimda çöpe attığım ürünlerde oldu kullananlardan tavsiye etmeyenler olduğu için. Kuşunda konuşup bana derdini anlatacak hali yok bu ilaç bana yaradı veya yaramadı diye.
Belki çok çok yararlı bir ürün bilmeyende öğrenip alıcak şuan ben kullaniyorum mesela hala kullanma aşamasındayim reçetede yazıldığı gibi uyguluyorum. Bu ürün işe yaradiğında tabiki bunu kuş sahibi olan herkese anlatıp tavsiye edicem. İlk defa kullandiğım bir ürün oldugu için kullananlar varsa deneyimlerini paylaşmalarını istemem çok doğal diye düşündüm. Burda ne reklamını yapmak amacım ne kötülemek ne de iyilemek açıkcası

Kullandığınız kelimenin amacinı anlamadım. Amacım ürünü kötulemekde degildi. İlk defa kuş bakan biriyim ve hobi olarak bakan biriyim tecrübesizim bircok farklı ilaç vs aldım ve çoğunun amacını bile anlamadan kullanmisliğim oldu. Soruyorum öğrenmeye çalisiyorum tavsiyeleri not alıyorum ilerde basima başka birsey gelir mi nasıl yol izlerim diye baska konulara da bakip bilgilenmeye calisiyorum. Kimi ürünlerin kuş için yetersiz olduğunu neleri kullanıp neleri kullanmamam gerektiğini forumlara sorarak öğrendim açıkcası. Burda bunu paylaşma amacımda aynı şekildeydi ürünü kullananların nasıl kullandiği nasıl geri dönüş aldıkları paylaşılmasinin yanliş olduğunu düşünüyorsanız silin tabi birsey diyemem bende zaten bir daha öneri almak için sormam birşey

Kullandığınız kelimenin amacinı anlamadım. Amacım ürünü kötulemekde degildi. İlk defa kuş bakan biriyim ve hobi olarak bakan biriyim tecrübesizim bircok farklı ilaç vs aldım ve çoğunun amacını bile anlamadan kullanmisliğim oldu. Soruyorum öğrenmeye çalisiyorum tavsiyeleri not alıyorum ilerde basima başka birsey gelir mi nasıl yol izlerim diye baska konulara da bakip bilgilenmeye calisiyorum. Kimi ürünlerin kuş için yetersiz olduğunu neleri kullanıp neleri kullanmamam gerektiğini forumlara sorarak öğrendim açıkcası. Burda bunu paylaşma amacımda aynı şekildeydi ürünü kullananların nasıl kullandiği nasıl geri dönüş aldıkları paylaşılmasinin yanliş olduğunu düşünüyorsanız silin tabi birsey diyemem bende zaten bir daha öneri almak için sormam birşey

ben paylaşımınızı silmedim, yanlışlikla tıklayıp yazmamışsınız onu sildim. bir yanlış anlaşılma olmasın lütfen..

Screenshot_20230203_211903_Samsung Internet.jpg

Fark etmemisim teşekkür ederim düzelttiğiniz icin.
Konu olarak ilaci paylasmam yanlissa silin demek istemistim bilmiyordum paylastigim ürünün rahatsizlik vereceğini. Silebiliyorsanızda lütfen konuyu silin sizden rica ediyorum

Fark etmemisim teşekkür ederim düzelttiğiniz icin.
Konu olarak ilaci paylasmam yanlissa silin demek istemistim bilmiyordum paylastigim ürünün rahatsizlik vereceğini. Silebiliyorsanızda lütfen konuyu silin sizden rica ediyorum

yazdıklarınızı okudum.

siz iç parazit ilacıni ne için almıstınız? kuşun rahatsızlığı neydi? iç parazitten kastınız helmint mi (kurtçuk, solucan) , yoksa koksidiyoz mu?

Gittiğim veterinerler kuşta parazit olduğunu antibiyotikle gececeğini söylediler tabi bu ilaclar hicbir ise yaramadı o ayrı. Bende bilmiyorum açıkcası suan sadece deneyimli kuş bakan insanlarin paylastiği bilgiler sayesinde hayatta olduğunu biliyorum. Bundan 1 hafta önce ölmüş olacaktı son anlarıydı öyle diyim. Daha sonra arastirinca iç parazitinde bu duruma neden olduğunu anladım. Bende procid markasina gidip iç parazit ilacı alacağımı soyledim. Kendileri de kuşun resimlerini ve kakasinın resimlerini gosterip durumunu anlatınca iç parazit olduğunu anladı ve bana iç parazit ve suyuna katmam için procid mavi su verdi. Yemine de sıkabileceğimi soyledi. Nasil anlatıldıysa o şekilde suan tedaviyi uyguluyorum.
Tekrar veterinere gitme düşüncem yok acıkcası inancım yok onlara evirip cevirince kuşun hastaliğina nasil tedavi buluyorlar anlamıyorum

Diyorum neler oluyor :D Neden alındığınızı anlayamamıştım ta ki arkadaşın görseline kadar. Forum sitemizde aklınıza takılan her şeyle ilgili bilgi alabilirsiniz. :coffee:
Dışkısından güncel bir tane görsel atabilir misiniz?