Rainbow üretme çabalarından gelen sonuçlar :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Rainbow kuşların hangi mutasyonlarla eşleştirildiğinde alabileceğimi bildiğim için bir süredir sağlıklı 2 tür arıyordum. Nitekim tam aradığım olmasa da bir çift edindim. Erkek sarı yüzlü spangle, dişi ise full body grey dedikleri, rainbow un bir kan eksik halini eşledim. Bu eşlemeyle rainbow yakalayamasam da yakın bir yavru elde ettim. Onları sizlerle paylaşmak istiyorum :)
Bence sarı yüzlü yavru full body grey yellow face, diğer beyaz ise albino maşallah. Kimisine göre rainbow tabi bu :)

3618
3619
3620

Merve B.

Veteran
Rainbow kuşların hangi mutasyonlarla eşleştirildiğinde alabileceğimi bildiğim için bir süredir sağlıklı 2 tür arıyordum. Nitekim tam aradığım olmasa da bir çift edindim. Erkek sarı yüzlü spangle, dişi ise full body grey dedikleri, rainbow un bir kan eksik halini eşledim. Bu eşlemeyle rainbow yakalayamasam da yakın bir yavru elde ettim. Onları sizlerle paylaşmak istiyorum :)
Bence sarı yüzlü yavru full body grey yellow face, diğer beyaz ise albino maşallah. Kimisine göre rainbow tabi bu :)

Ekli dosyayı görüntüle 3618
Ekli dosyayı görüntüle 3619
Ekli dosyayı görüntüle 3620
Maşallah:)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Henüz isim koyamadım :) Teşekkürler güzel yorumlarınız için

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
son aldığım kuşun resmini atmıştım size erkek demiştiniz . 2 ay geçti oda dişi çıktı ... artık karar verdim bir gökmavisi bir de yeşil alıcam , lutino ve albino üreticem
albino kuşları belirli dönemlerde anlamak zorlaşıyor birde fotoğrafta çok yanıltabiliyor. Gökmavi ve yeşilden nasıl albino almayı düşünüyorsunuz onu anlamadım :D

Yavuz Keskin

iyikus.com Üyesi
albino kuşları belirli dönemlerde anlamak zorlaşıyor birde fotoğrafta çok yanıltabiliyor. Gökmavi ve yeşilden nasıl albino almayı düşünüyorsunuz onu anlamadım :D
Ben yeşil bir kuşu elimdeki albinolarla çiftleştirdiğimde muhtemelen doğan dişilerin çoğu lutino olucaktır . Aynı şeyi mavi bir kuşla denersem de doğanlar dişiler albino olurlar . Doğan tüm erkekler de çekinik ino genli doğacağında ileriki çiftleşmelerde erkek üretebilirim diye düşünüyorum albino ve lutino için

Yavuz Keskin

iyikus.com Üyesi
yoksa gök mavisi ve yeşili çiftleştirip albino beklemek için daha çok erken sadece 4 erkek diye aldığım albino dişi çıktı ...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tamam şimdi oldu. İzlediğiniz yöntem güzel lakin tavsiyem öncelikle bulmanız çünkü süreç çok uzuyor. :(