Rotipet Kuş Maması İncelemem ve Kampanya

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
RTP433 Kuş Maması Small 4 kg.-1000x1000_0.jpg
Mamam azaldığı için araştırma yaparken Rotipet markasına rastladım. Daha önce yarışmalarda ve kayıtlı olduğum dernekten dolayı duymuşluğum vardı fakat kullanmamıştım. Bugün hepsiburada.com iyi bir kampanya başlatmış ve deneyimlemek için satın aldım. Kampanya ne kadar süre devam eder bilmiyorum ama düşünenler kaçırmasın derim. Türk malı ve üreticiler tarafından kullanılan bir ürün. Elime ulaşır ulaşmaz, kuşlarım tattıktan sonra analizimi yapacağım. Eğer mama arayışınız varsa 4kg.'ı şuan 40 TL. Bu fiyata bu miktar bulunmaz bir daha :)
Link: Rotipet Kuş Maması Medium 4 Kg. Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Rotipet kullanıyorum bende. Piyasaya göre çok uygun fiyatı. Kuşlarda severek tüketiyor pek problemimiz yok şimdilik. 4 kg için muazzam uygun fiyata satılıyor :D

Nadir T.

iyikus.com Üyesi
Selam bu mamadan kuşlarıma almayı düşünüyorum. Kuşlara verirken herhangi bir şekilde mamayı nemlendirmeye gerek varmı ? . Ayrıca mamanın bozulma süreleri ne kadar ? bu iki konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Selam bu mamadan kuşlarıma almayı düşünüyorum. Kuşlara verirken herhangi bir şekilde mamayı nemlendirmeye gerek varmı ? . Ayrıca mamanın bozulma süreleri ne kadar ? bu iki konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım.
Merhaba, kuru mama şeklinde sunduğunuzda kuşlar genelde yemiyor. Bu nedenle nemlendirmek için sevdikleri yiyeceklerden ekleyerek nemlendirebilirsiniz. Örneğin havuç, yeşillikler...

Buda inceleme sonrası konum:
Rotipet Kuş Maması incelemem

Nadir T.

iyikus.com Üyesi
Çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum. Ben elle yapıyorum mamayı . Bebe bisküvisi + yumurta + mısır unu + nişasta + havuç + İrmik şeklinde. (yanlış yaptığım birşey varsa düzeltirsen çok sevinirim ) Haftada bir kez pazar günü veriyorum. Fakat bir kaç aya hazır mamaya geçiçem o yüzden bilgi almam çok iyi oldu. Önceden tek bir kuşum vardı erkek insana alışkın sevimli bir ingiliz kırığı 3 gün önce kardeşimin bebeği olucağından ötürü onun dişi kuşunu kendime aldım. Her iki kuşta insandan korkmuyor. Nisan 2019 doğumlu kuşlar. Eş yapıp yavru almayı planlıyorum fakat dişi kuşum henüz kızışmış durumda değil . Ayrı kafeslerde bakıyorum akşamları eve gelince eğlenmeleri için her ikisinide salıyorum. Şuan için kötü anlaşmıyorlar , herhangi bir kovalama durumuda yaşanmıyor . Dişi haliyle biraz isteksiz erkekse çok istekli. 2-3 haftaya büyük bir kafese birlikte koymayı planlıyorum . İnsana alışkın çiftler için tavsiyeniz varsa dinlemek isterim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bebe bisküvisi kullanılması çok sağlıklı değil fakat oranı şişirilmeden az oranda verebilirsiniz.
Benimde evcil bir muhabbet kuşum var ve yanına bir dişiyi kabul ettirmem biraz zor oldu. Maalesef dişiye daha çok ilgi göstermesi için bir süre kafes dışına çıkarmadım. Kafes içinde zamanla birbirlerine kaynaştılar ama henüz bir icraat yok :)
Yeni kafesle birlikte dediğiniz gibi aynı kafese konulabilirler. Zamanı geldiğinde de eğer anlaşırlarsa, geri kalan şeyler çok hızlı gelişir.