Salma usülü muhabet kuşu beslemek istiyorum

GüzelKuş

Veteran
Merhaba
Yıllardır evimizde bir çift muhabbet kuşu oldu amatör şekilde baktık hep hevesim olan toplu şekilde muhabbet kuşu bakma fikrimi hayata geçirmeye karar verdim bunada salma usulü deniyor sanırım başlamadan önce bazı sorularım olucak yanıtlarsanı sevinirim.

1. 2 mt boy 2 mt yükseklik 1 mt de en olucak şekilde kendim kafes yapıcam ortalama kaç kuş koymalıyım

2. Üretim yapmakla ilgilenmiyorum yuva koymadan dişi ve erkek yavru muhabbet kuşlarını alıp kafese yerleştirdikten sonrada bu şekilde beslemem sorun olurmu

3. Depomuzda kurmayı düşünüyorum kafesi gün ışığı alan bi bölüm ancak yazları serin kışları oldukça soguk oluyor kuşlarımı sıcak tutmak için önlemler almam gerekiyormu veya ortam uygunmudur sizce

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:
1. Belirttiğiniz boyutta bir salama da 10-14 civarı kuş rahatlıkla besleyebilirsiniz.
2. Hepsinin yavru olmasına dikkat etmelisiniz. Yetişkin kuşlar yavrulara zarar verebiliyorlar.
3. Depo çok sağlıklı olmuyor ne yazık ki. Uygun şartları sağlaması gerekiyor kuşların bakılacağı yerin. Muhabbet kuşları çok soğuğu sevmezler. Bu yüzden 14 derece minimum ısı olmalıdır. İdeal olan ısı ise 18 derecedir. Havalandırma ve gün ışığı ona keza önem teşkil eder. Böyle bir ortam yok ise yapay ışıklandırma ve ısıtıcı takılabilir ama temiz hava içinde bir çözüm bulmalısınız. Rutubet varsa önüne geçilmelidir.

Size tavsiyem depo yerine evin uygun bir alanına bu salmayı kurmanız. Onları izleyemeyip, seslerini duymadıktan sonra ne manası var :)