Seyahat ile ilgili

Rusalka

iyikus.com Üyesi
Merhaba 10 günlük bir tatile çıkacağız. Kuşum evde yalnız kalacak ancak her gün bir akrabam gelip birkaç saat ilgilenecek yemini suyunu değiştirecek sizce bu şekilde anlatabilir miyiz bu süreci? En mantıklı bu çözümü buldum ama danışmak istedim

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Ben 3 gün birakabildim ama kimseye emanet etmeden tatilden birşey anlamadım desem yeridir 😂 tadını çıkacağım yerde acaba kuşlarım ne durumda diye düşünmeden edemedim
Ama sizin bir tanıdığınız göz kulak olacak acil bir durum olduğunda müdahale edecek biri mi peki? Bu süreçte kafes tülü kullanmayın kesinlikle

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Arabayla gidiyorsanız, kalacağınız yerde kuşu tutmanıza engel olacak bir unsur yoksa bence yanınızda götürün.

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Bence, bahsettiğin duruma göre problem olmaz😊👍 Yem ve su en önemli husus. Takip eden birisi var ise gönül rahatlığıyla gidebilir tatilin tadını çıkarabilirsin.

Rusalka

iyikus.com Üyesi
Herkese teşekkürler tatilden döndüm miniğim bize çok bağlı olduğu için biraz depresyona girmiş ertesi gün soluğu hemen veterinerde aldık çünkü kafesinde kusmugu vardı. Ancak veterinerde depresyon kaynaklı olabileceğini söyledi iç dış parazitleri de yapildi eve geldik suan çok mutlu bizimle olduğu için . Yani ne yaparsak yapalım etkileniyorlar özellikle çok duygusal bir kuş tombis .
İlk gün hiç konusmuyordu sanki bambaşka bir kuş gibiydi şuan yavaş yavaş açılmaya başladı.