Sıcaklık

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Kuşlarım için endişeleniyorum çünkü kombi bozuldu. Ve bu aralar hava 2 dereceye kadar düşüyor kuşlarım tüylü oldukları için üşümezler ve üşütmezler diye düşünüyorum ama gine de soruyum dedim.
Bu durumdan etkilenirler mi?
Etkilenirlerse nasıl önlem alabilirim?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
2 derece çok çok az. Minimum 13-14 derece olması gerekir bulundukları ortamın. Petek dedikleri radyatörler kullanılabilir. Sürekli olmasa da ısı sabitlemek için. Etkilenirlerse oda ısısını arttırman gerekir. Bunu yapamazsan eğer önlem alman mümkün değil. Sularına çok az miktarda bal karıştırıp verebilirsin ama bunu da sık yapamazsın.

Oyla 0

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Sabahları biraz sıcak oluyor ama akşamları üzerini örtüp yatıyorum. (Nefes alabilecekleri alanı bırakıyorum) elektrikli ısıtıcı da var ayrıca aksam 7 gibi onla biraz isitiyorum yatarken acik birakamam.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İyi bir şey değil kuşlar için ama böyle durumlarda önce önlem almak gerekiyor. Bu nedenle yapılabilir. :)

Oyla 0

İlker Çetin

iyikus.com Üyesi
Muhtamelen ani hava değişimlerinden dolayı kuşlarınız tüye girecektir. İnşallah üst solunum yoluyla karşılaşmamışsınıdır. Bu dönemde probiyotik ve multivatimin takviyesi, kızıştırıcı tohumlar verilmesi yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Oyla 0