Sıkıntısı ne olabilir?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
Merhaba,

benim 3 sene önce kötü ortamdan alıp kurtardığım dişi kuşumun sanırım bir kaç problemi var. Sürekli cere rengi değişiyor, kahverengi ve beyaz. Onun dışında tüyleri çok düzensiz. Bazen nefes almakta da zorlanıyor, garip sesler çıkarıyor.
Üretici bir mülteciydi ve kaçak bir şekilde üretim yapıyordu. 25-30 kuşa aynı kafeste bakıyordu ve kafes karanlık, soğuk bir kömürlük odasında duruyordu. Sıkıntılı üretimden çıktığı için mi böyle sorunları var acaba? Şu anda 3,5 yaşında ortalama.

Röhnfried Atemfrei ve Gerwit-W kullanıyorum.
Nadiren Korvimin ZVT+

IMG_3024.jpeg

Merhaba kuşunuzun videosunu görebilir miyiz en az 30 saniyelik bir video olursa iyi olur özellikle o garip sesi çıkarırken
Tüy problemi var sanırım gerekli takviyeleri kullanıyorsunuz gerwit haftada iki defa verebilirsiniz cere değişimi olabilir. Bu bir problem sayılmaz kızgınlıktan kaynaklanıyor

Merhaba kuşunuzun videosunu görebilir miyiz en az 30 saniyelik bir video olursa iyi olur özellikle o garip sesi çıkarırken
Tüy problemi var sanırım gerekli takviyeleri kullanıyorsunuz gerwit haftada iki defa verebilirsiniz cere değişimi olabilir. Bu bir problem sayılmaz kızgınlıktan kaynaklanıyor
Şu sıralar nefes almasında sorun yok, nadiren ortaya çıkıyor, bir kaç gün ya da hafta sürüyor ve gidiyor. Nezle olabilir. Gerwit W takviyesine tekrardan başladım.

Gözlem yapın ses çıkardığı zaman zaman sesini duymak iyi olur onun dışında gözlem yapınız ciddi bir problem görünmüyor
Sevindim ciddi bir problem olmadığına. Sıkıntılı üretimden kaynaklı olabilir mi? Dediğim gibi çok kötü bir üretimden aldım. Çok korkak bir kuş kendisi, üretici nasıl davranmış bilemem.

Bazen doğuştan veya yolunma sonucu böyle dağınık kanat üstü tüyleri olabiliyor. Tam olarak tüy hastalığı diyemeyiz bu nedenle. Hormonal sorunları yüzünden sık sık cere rengi değişimi oluyor muhtemelen