Sizin menünüzde ne var?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nur ı.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nur ı.

Meraklı bir kuşbaz
iyikus.com Üyesi
Kuş bakımında benim en çok önemsediğim konu, kuşların diyetleridir. Bu yüzden bu konuda sık sık paylaşım yapıyorum, insanları elimden geldiğince bilinçlendirmeye çalışıyorum.

Yani "Niye hep kuşlara verdiklerinden bahseder ki!" diye bir düşünceye kapılmayın e mi 😄

Bugün kahvaltımız şu şekilde:
-
karides
-bal kabağı
-muz
-kabak çekirdeği
-nohut
-polenlı su

IMG-20230516-WA0003.jpg

Sizin bugünkü menünüzde ne var 😀

Menü gayet iştah açıcı dururyor papağanların menüleri daha zengin 😃 içerik açısından ben bugün yumurta maması yapicam mama yaptığımda her Zaman yeşillik koyarım gerçi dün Marulun en güzel yerinden ödül olarak vermiştim ama bugün koymayabilirim benim canlar muz yemiyor 🤷

Menü gayet iştah açıcı dururyor papağanların menüleri daha zengin 😃 içerik açısından ben bugün yumurta maması yapicam mama yaptığımda her Zaman yeşillik koyarım gerçi dün Marulun en güzel yerinden ödül olarak vermiştim ama bugün koymayabilirim benim canlar muz yemiyor 🤷
Kendime göstermediğim özeni gösteriyorum onlara 😄. Yeşilliği fazla vermeyi tercih etmiyorum ben, oksalat miktarı fazla oluyor yeşilliklerde. Ama kararında verildiğinde neden olmasın 😀. Pakistanlar da yer ama özellike prensesim çok seviyor yeşillik saplarını.

Kendime göstermediğim özeni gösteriyorum onlara 😄. Yeşilliği fazla vermeyi tercih etmiyorum ben, oksalat miktarı fazla oluyor yeşilliklerde. Ama kararında verildiğinde neden olmasın 😀. Pakistanlar da yer ama özellike prensesim çok seviyor yeşillik saplarını.
Tabi az verilmek kaydıyla bence de gerekli 👍

Beslenme tablonuzu paylaştığınız için teşekkür ederim. Polenli suyu nasıl hazırlıyorsunuz

Beslenme tablonuzu paylaştığınız için teşekkür ederim. Polenli suyu nasıl hazırlıyorsunuz
Bu kadar hızlı dönüş yaptığım için kendimle gurur duymalıyım galiba 😅.

Ben teşekkür ederim aslı. Kuş başına 2-3 tane kadar taze poleni suda biraz bekleyip karıştırıyorum ve direkt kuşlara içme suyu olarak veriyorum. Genelde ayda 3-4 kere veriyorum, bu yüzden tek seferdr verdiğim miktarı fazla tutmuyorum.