Solunum Sıkıntısı & Ayak Tutulması

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Şehir dışından yeni geldim. Gitmeden önce tüyleri için sizden yardım istemiştim. Parazit ilacını vs temin ettim. Başlayacaktım fakat 3 gündür durup dururken bu hale geldi. Dün sağ bacağını kullanamamaya başladı. Hemen kafesini ayırdım küçük kafese aldım. Enerjisi iyi ama solunumu ve dışkısı fena halde. Sağ bacağı kullanırken çok zorlanıyor. Acil müdahale ne yapmam gerekiyor? 3 gün önce başladı durum dediğim gibi. Ötmek istiyor sesi çıkmıyor. Videodaki takırtı sesi ondan geliyor. Buna aşırı düşkünüm bi şey olursa dayanamam

Ekli dosyalar

• IMG_7175.jpeg
    IMG_7175.jpeg
    280.6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Öncelikle kuşunuza b vitamini verin 🙏 yarım çay kaşığı kekike tam dolu suluk sıcak su ekleyip demleyin. Ardından süzdürün ve iki üç damla burnuna sprey sıkın. Eğer su içiyorsa demlediginiz çaya iki damla limon sıkın ve suluğa koyun içsin

Öncelikle kuşunuza b vitamini verin 🙏 yarım çay kaşığı kekike tam dolu suluk sıcak su ekleyip demleyin. Ardından süzdürün ve iki üç damla burnuna sprey sıkın. Eğer su içiyorsa demlediginiz çaya iki damla limon sıkın ve suluğa koyun içsin
Evde b vitamini tablet vardı, sabah ezip suyuna kattım. Vitamin eksikliğinden çok bana enfeksiyon durumu gibi geldi açıkçası. Ama bir anda aşırı ilerledi ne olduğunu anlayamadım

Evde b vitamini tablet vardı, sabah ezip suyuna kattım. Vitamin eksikliğinden çok bana enfeksiyon durumu gibi geldi açıkçası. Ama bir anda aşırı ilerledi ne olduğunu anlayamadım
Solunum yolunda parazit varsa yapar, denge kaybı, ayak tutulması da yapar. Sinir sistemini desteklediği için b vitamini takviye 🙂 Size tavsiyem BT amin Forte almanız 🙏 Karadenizpetten temin edebilirsiniz

Solunum yolunda parazit varsa yapar, denge kaybı, ayak tutulması da yapar. Sinir sistemini desteklediği için b vitamini takviye 🙂 Size tavsiyem BT amin Forte almanız 🙏 Karadenizpetten temin edebilirsiniz
Bt-amin forte her hafta düzenli olarak kullanıyoruz. Haftada 2 kez ekliyorum sularına. Vitamin minarel takviyelerini aksatmıyorum hiç. Ama nefes alma problemi ilerledi sabaha göre. Antibiyotik desteği vs sunmam gerekiyor mu ☹️

Klamoks tablet var şu an sadece

Tamam onu kullanabilirsin Hande.. Tableti ezip toz haline getir tam dolu suluğa bir pirinç tanesinden biraz fazla ekleyebilirsin. İyice karıştır tam erimeyebilir suda.. İlaçlı su kafesinde kalsın ekstra ağzınada bu sudan damlatabilirsin içerse..

Hande hocam Klamoks olur. Umarım toparlar tez zamanda. İlaçtan önce 1 seferlik (bugün) d vit ve kalsiyum takviyesi iyi gelecektir. Bacağını bir yere sıkıştırmış gibi de duruyor ayrıca.
Bu sesi bir de aşırı göğüs kemiği kuruyan kuşlar çıkartıyor. Bir ihtimal megabakteri sorunu söz konusu olabilir. Detaylı bir kontrol ediniz.

Denge kaybı vardı, etrafında dönüyordu abi neden olabilir? Ağzından kan geldi, boğuluyor gibi düştü sağ tarafı tutmadı bir gün boyunca

İlaçtan öncemi vardı bunlar yoksa ilaç kullanıncamı oldu? Eğer ilaçtan sonra olduysa ilaç ağır gelmiştir. Eğer öncesinde varsa bakteriyel enfeksiyon belirtileri bunlar (salmonella)..

Hemen başlıyorum teşekkür ederim.
Edit; ilacı hemen verdim ama sabahı çıkaracak gibi durmuyor. Umarım işe yarar. Bu arada evet göğüs kemiği sivrilemiş. 20 gün önce 50 gr geliyordu..

Son düzenleme:
Geri