Son gelişmeler

Merve B.

Veteran
Şeker hanımı Bulut beyin yanına getirdik.Yağmur hanımı da Poyraz Beyin yanına.İnşallah anlaşırlar bu şekilde

Ekli dosyalar

• AEA19DFD-5D90-4133-83BC-A911D83DA584.jpeg
    AEA19DFD-5D90-4133-83BC-A911D83DA584.jpeg
    131 KB · Görüntüleme: 18
  • 862080E2-4360-4097-A93C-6E1E48677B6E.jpeg
    862080E2-4360-4097-A93C-6E1E48677B6E.jpeg
    132.9 KB · Görüntüleme: 18

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Haydi bakalım. Bu sefer olacaktır. Yuvalık takman gerekiyor biliyorsun değil mi. Birde hafif dikdörtken üretim kafesleri var. Onlarda daha rahat oluyorlar. Eğer bütçen varsa almanı öneririm. 30-35 lira civarı. Bu arada folluklu yuvalık al mutlaka. Birde oyuncakları çıkartman gerek :p

Merve B.

Veteran
Oyuncakları çıkardım.Bakalım anlaşırda geçinir gibi olursalar alırım yuvalık.Şimdi daha yeni attım.Poyraz hiçbirini istemiyo mesela.Denedik bi sürü ama yok kaçıyo.Şimdilik deneme aşamasındalar.Sonrası nasipİnşallah Bulut konuşmayı bırakmaz

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hayır yuvalık alırsan eğer fikri değişiyor. Yani anlaşacaklardır demek istediğim buydu.

Merve B.

Veteran
Hmm anladım.Bulut u bir anda kafese kapatamam aşamalı olarak kapatmam lazım.Yoksa kötü oluyor malesef☹️Ama bu sefer de şeker bulut a pas vermiyor.Heralde diğer tarafa aliştığı için buraya biraz zaman alıcak alışması

Merve B.

Veteran
Bulut şekere çok iyi davranıyor.kaşıyo yem kusmaya çalışıyo.ilgisini çekmek için elinden geleni yapıo ama şeker hiç pas vermiyor.Bulut hala başka yerlere yem kusmaya ddvam ddiyor☹️

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dediğimi yaparsan bu durum azalacaktır. :) Ona da hak vermelisin. Yıllarca yanlız kaldı, kafesi çok benimsedi. Biraz zor olacak ama başaracaklardır. Yuva tak mümkünse kafes değişikliğine git Merve. Ben telaşlanıyorum senin için :D
eklenebilir-kafes-500x500.jpg
Bu tarz bir kafes lazım size

Merve B.

Veteran
Şuan için kafes değişikliği yapmadım çünkü koycak yerim yok.Ancak yuvalık aldım ve taktım.Dişi dün ara ara giriyordu bugün giriyor ve daha uzun süre kalıyor.Ancak çiftleştiklerine denk gelmedim henüz.Bulut kaşımaya kur yapmaya devam ediyor.Güzel bir haber şükür ki konuşmayı bırakmadı canı isteyince konuşuyor.Bizi de unutmuyor.Açınca geliyor her zaman ki gibi.Bu konu da mutluyum.Çok şükür korktuğum olmadı.Yerlerini değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik.Sese vs alışssınlar ufacık seste yumurta atmaya yatmamaya kalkmasınlar.Zaten dişi rahatsız olmuyor şimdilik.Yuvalıktayken kafesin yerini yerini değiştirdim istifini bile bozmadı.Cam açarken kapalı odaya alıyorum sonra geritiyorum da şimdilik durumlar böyle bakalım devamı gelicek mi

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dikkat etmelisin yinede. Yumurta varken yer değiştirme şansın olmayacak çünkü. Ki huzursuz bile olabilirler yumurtlamadan. Sevindim dişi yuvayı inceliyorsa hazırlık yapıyordur. Yakında eşleşirler :)

Merve B.

Veteran
Sık sık yapmıyorum ya.Bazen cam açtığımda yanlarında duramıyorum.Camdan kedi giriyor bu yüzden alıyorum.Artık daha dikkatli olumur tabi kiŞimdilik huzursuz olmuyorlar zaten insana alışık olfukları için.Dişi geldindiğinde ürkekti zaten ama ani hareketler bir anda ürkceği birşey olmayınca sorun olmuyor.Tamamen insandan uzak oluncada bu sefer en ufak birşeyde yumurta atıyorlar bakmıyorlar falan oda sıkıntı bence.Çünkü bazen müdahale etmen gereken durumlar olabiliyor.Dişi girip çıkıyor.Bulut pisliğinde sanırımyuvalığın girişini kemiriyorBakalım sonumuz ne olcak.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Çok güzel belirtiler sevindim. İnşallah güzel haberleri gelir. Kuluçka günlüğü oluşturmayı unutma :p

Merve B.

Veteran
İnşallah.Çok da heveslenmek istemiyorum.Çünkü hint bülbüllerinde çok istedim olmadı☹️

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Olur olur o kadar ilgili ve bilgilisin. Muhakkak olacaktır.

Merve B.

Veteran
Bu mutluluğumu paylaşmasam olmazdı.Benim oğlum tam bir eş olmuş.dışarı çıkardım eşi içerdeydi.Biraz dolandı Bulut sonra dişi yuvalıkta hareketlenmeye başladı yem istiyo falan.Bi baktım Bulut kadese girmek için çabalıyo kafesi açtım ve girdi.Ve kendi isteğiyle girdi.Dişisini beslemek için.Resmen duygulanıyorum.Ben oğlumu hiç tanıyamamışım hiç yapmaz sanıodum.Beni utandırdı.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu mutluluğumu paylaşmasam olmazdı.Benim oğlum tam bir eş olmuş.dışarı çıkardım eşi içerdeydi.Biraz dolandı Bulut sonra dişi yuvalıkta hareketlenmeye başladı yem istiyo falan.Bi baktım Bulut kadese girmek için çabalıyo kafesi açtım ve girdi.Ve kendi isteğiyle girdi.Dişisini beslemek için.Resmen duygulanıyorum.Ben oğlumu hiç tanıyamamışım hiç yapmaz sanıodum.Beni utandırdı.
çok sevindim gözün aydın. Bir süre kafesten çıkartmasan aslında dişiye odaklanır biraz daha. Tabi sen bilirsin bu senin kararın

Merve B.

Veteran
Ama bişey sormak istiyorum.Ortada daha yumurta yok çiftleşme yok.Dişi yuvadan çıkmıyo ve sürekli kendini besletito bu erkeğe sorun çıkarmaz mu?ve dişinin kızışıklığı geçmiş.

Merve B.

Veteran
çok sevindim gözün aydın. Bir süre kafesten çıkartmasan aslında dişiye odaklanır biraz daha. Tabi sen bilirsin bu senin kararın
Eskisi kadar çıkarmıyorum akşamları bir saat falan ama zaten o sorumluluğu almış dişi çağırınca hemen giriyor zaten.Diğer türlü çok sıkıntıya giriyor hiç çıkarmayınca

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İşte test ediyor dişi. Uygun aday olup olmadığını test ediyor. Yakında çiftleşirler. Senden kur videosu bekliyorum :D

Merve B.

Veteran
Kıyamıyorum oğluma zayıflamış gibi geliyor gözüme.Ha bire yem yiyo ona yetiştirmek için.İçim gidiyo.inşallah yakalarsam atarım benim sıpa kamera alerjili çünkü