Sorun Cevaplayalım Konu Açma Kuralları!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
25,775
Çözümler
128
Yaş
33
Konum
Ankara
Sorun Cevaplayalım Konu Açma Kuralları!
Değerli üyelerimiz, sitemizde ki makalelere erişimi kolaylaştırmak ve zaman kayıplarını önlemek için sorulacak soruları tek bir kategoride topladık. Bu bir anlamda düzeni sağladığı gibi bir anlamda da uğraştırıcı olmaya başladı. İşin aslı bu kadar yoğun bir talep beklentim yoktu bu kategori için.

Sorun birazda talepten ziyade site içerisinde hiç araştırma yapmadan sorular sorulması. Günde kim bilir en az 5-10 kez aynı sorunla alakalı yorum yazıyorum. Oysa o kadar kolay ulaşılabilir bir yerde ki konular...

Sadece 3,5 dk ek zamanınızı ayırmanız gerekiyor. Unutmayınız ki kuşlarda gözlemlenen davranışların tamamı kayda geçmiş, bilinir şeyler olduğundan, sizin kuşunuza özel bir durum olmuyor. Bu nedenle benzer başlıklı ve içerikli bir konu sizin sorunuzu da cevaplamış oluyor. Eğer yeterli gelmiyorsa yeni bir konu açmakta elbette özgürsünüz ve bunun içinde her hangi bir sözümüz olamaz. Elimizden geldiği kadar yardıma daima açığız.

Sadede gelecek olursak artık bu kategori için bir kural koyma kararı aldım ve uygulanmadığı taktirde konuyu direkt kilitleyeceğim. Bizler sizlere yardımcı olmayı çok ama çok istiyoruz fakat üye olup, soruyu sorup kaçma yüzdesi çok fazla. Buna da biraz dur demek adına bu kuralın özenle uygulanmasını istiyorum.

Bizler söz gelimi 1 konu için uzun uzadıya özenli cevaplar yazarken, soru soranın da bu sürece dahil olmasını ve bilgisini, deneyimlerini diğer üyelerimizle paylaşmasını isteriz.

Gelelim kurala
  1. Daha profesyonel bir destek sağlayabilmemiz için biraz sizi ve bakım şartlarınızı bilmemiz gerekiyor. Bundan dolayı öncelikle alttaki linkteki kategoriye kendinizi tanıtınız. O kategorinin de bir kuralı var. Göz atabilirseniz sevinirim...
    İlk link o bölümün kuralı ve ikincisi konuyu açmanız gereken kategori

  • Soracağınız soruların konu başlığı, acil, hemen bakın, yardım edin gibi başlıklar tercih edilmemeli; yerine sorunla alakalı ya da destek istediğiniz konuyla alakalı 1-2 kelime bir başlık girmeniz yeterli olacaktır. Örneğin: Kuşum hapşuruyor gibi.
Kurala uymayan konulara bu link atılmasına yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu linkte yapılması gerekenler yazıyor gerekçesiyle birlikte.
Teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst