Sorun mevsim mi

Alidgn23

Forum Sakini
Eş kuşlarım birbini kasıyor yem kusuyor kur yapıyor öpüşüyor dişi de kızgın erkek zaten 7/24 dişiyi zorluyor. Vitaminleri var gaga taşı var kalamar kemiği var üretim kafesleri var yuvalık var evcil değiller. Herşey var ama çiftleşmeye dişi birakmiyor erkek ne yaparsa yapsin yok. Dişinin daha yuvaya girdiğini görmedim kapisina bile gitmez belki talaş var diye dedim talaşları çıkardım yok abi yine girmiyor. 2 günde bir mutlaka veriyorum mamalarini başka ciftimde var ayri oda da duruyor sesleri duyuyorlar ayni odada olunca perçemli dişi kafes teline yapışıp 5.6 saat inmiyor tellerden onun için ayirmak zorunda kaldım
Sorun nedir acaba usandım valla ? Fotoda erkek aşırı çiftleşmek isteyince dişi yanlışlıkla kanatti sorun yok yani

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tepelinin eski eşimidir ayırdığınız kuşlar. Kimi zaman butarz eş değiştirme durumlarında eski eşi arıyorlar hep ya da o kuşla eşleşmek istiyorlar. Bu aşamada birbirlerini görecek şekilde dişi ve erkek kuşu ayırın birbirinden. 15-20 gün süre tanıyıp ardından erkeğin olduğu kafese (yuvalık takılı kalsın) transfer edin. Bu şekilde işe yarayabilir. Denedim olmuyor dersenizde beklemekten başka çareniz yok. Yerinizde olsam diğer kuşları da getirirdim. Yuvalıklar sol kapıda kaldığını var sayalım, ikisi bu şekilde yan yana koyulmalıdır. Bir kafesteki kuş, diğer kafesi yuva üzerinden görebilmeli. Bu açıda konumlandırmak onları yuvaya yönlendiriyor. Örneğin
Ekli dosyayı görüntüle 4200

Oyla 0

Alidgn23

Forum Sakini
Maşallah hayırlı üretimler gördüğüm en şık dizayn olmuş. Kuşları zaten ayrı şehirlerden aldım biri istanbul biri antep en tutturana kadar canım çıktı :) 2 ayimi aldi 1 ay olacak eş olalı hemen ayirma yöntemi uygulamak istemiyorum. Bakalim olmazsa bende çift katli özel bi kafes yaptirir öyle denerim

Oyla 0