Sulphamezathine ishali keser mi? Konusunu tartışalım

Sulphamezathine ishali keser mi?

Sulphamezathine ishal ilacı mı?

Değerli dostlar, sulpha için bu tip bir tartışmamız oluyor forumda. Bu konu hakkında görüşü olanları arenaya davet ediyorum. Dili yumuşatarak, kırıcı olmadan tartışalım bakalım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kaç defa kullandın bu ilacı varmı dolabında? Benim bu ilacın kovid19 iyi geldiğini çıkaracaksınız yakında. Tüm ishallere etkili gibi bir tabir kullanmadım. 3 gün kullanır ve ishal devam ederse farklı bir tedaviye geçilmelidir. Kimse burda uzman değil. Tavsiye ettiğim ilaç birçok kuşu tamamen bitmiş-uçamaz haldeyken hayata döndürdü boşyere uzman zırvaları dinlemek istemiyorum. Etki etmezse başka tedaviye bakılır ben tecrübemi paylaştım senin teoriklerini dinleyerek zaman kaybetmeyeceğim. Geniş bir tedavi ve kafes kuşları hastalıklarında çok etkili bir ilaçtır.

Kaç defa kullandın bu ilacı varmı dolabında? Benim bu ilacın kovid19 iyi geldiğini çıkaracaksınız yakında. Tüm ishallere etkili gibi bir tabir kullanmadım. 3 gün kullanır ve ishal devam ederse farklı bir tedaviye geçilmelidir. Kimse burda uzman değil. Tavsiye ettiğim ilaç birçok kuşu tamamen bitmiş-uçamaz haldeyken hayata döndürdü boşyere uzman zırvaları dinlemek istemiyorum. Etki etmezse başka tedaviye bakılır ben tecrübemi paylaştım senin teoriklerini dinleyerek zaman kaybetmeyeceğim. Geniş bir tedavi ve kafes kuşları hastalıklarında çok etkili bir ilaçtır.
Dolabımda bulunan ve söz konusu olunca laptopumun yanına aldığım bir ilaçtır :) İshal ilacıdır diye iddia eden sizsiniz, yani "ilacıdır " kanısını üreticisi bile koymamış ama siz bilirsiniz...

Dolabımda bulunan ve söz konusu olunca laptopumun yanına aldığım bir ilaçtır :) İshal ilacıdır diye iddia eden sizsiniz, yani "ilacıdır " kanısını üreticisi bile koymamış ama siz bilirsiniz...
ENDİKASYONLARI
Sulphamezathine, kuşlarda, etçi tavuk ve hindilerde görülen koksidiyozis'in (kanlı ishal'in) sağaltımında kullanılır.
İlacın etkili olduğu hastalıklar kuşlarda ishale neden olmaktadır. Buna itiraz etmezsen iyi olur birçok hastalığın teşhisi dışkı ile yapılmaktadır.

Gastroenterit kusma ve ishale neden olan ve çoğunlukla bebek ve çocuklarda görülen bağırsak enfeksiyonudur.

İlacın fotosunu iyikuş yazı ve bugün tarihli bir kağıtla foto eklemenizi rica ediyorum eğer ilaç sizde varsa dahada bu konuya yazmayacağım. Sizin haklı olduğunuzu kabul edeceğim sizde mutlu olursunuz.

Son düzenleme:
ENDİKASYONLARI
Sulphamezathine, kuşlarda, etçi tavuk ve hindilerde görülen koksidiyozis'in (kanlı ishal'in) sağaltımında kullanılır.
İlacın etkili olduğu hastalıklar kuşlarda ishale neden olmaktadır. Buna itiraz etmezsen iyi olur birçok hastalığın teşhisi dışkı ile yapılmaktadır.

İlacın fotosunu iyikuş yazı ve bugün tarihli bir kağıtla foto eklemenizi rica ediyorum eğer ilaç sizde varsa dahada bu konuya yazmayacağım. Sizin haklı olduğunuzu kabul edeceğim sizde mutlu olursunuz.
Koksidiyozun sebep olduğu diye belirtmişler zaten :)Koksidiyoz yani protozoalar ile bakteriler zaten aynı kefeye de koyulamaz. E coli'nin sebep olduğu diye belirtmişler mi ? Veya başka bakteri ismi vermişler mi ?
Mesele benim haklı olmam değil sonuçta dediğim şeyleri oturup akademik çalışmalar yaparak ben bulmadım bu sebeple fanatikliğini yapacak değilim :) Gerçek gerçektir ve fanatiklik içermez.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-17 at 00.30.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-17 at 00.30.06.jpeg
    62.4 KB · Görüntüleme: 20
Konuya biraz göz gezdirdim hayli hararetli bir tartışma olmuş :) Tartışmaya katılmayacağım sulphamezathine hakkında kısaca birşeyler yazıp çıkıcam..

Zamanında ayhan otçuoğlu şöyle birşey söylemişti; Hasta olan kuşların %50'sini bu ilaçla tedavi edebilirsiniz diye. Kendisine bende katılıyorum. Tabi bilinçli kullanmak kaydıyla :)

Görünen o ki yakın zamanda işlevini yitiricek. Aynı vitaform gibi... Üreticiler ota b.ka okadar çok kullanıyorlarki bir süre sonra ilaca karşı direnç gelişmesi muhtemel. Hatta şimdiden başlamıştır...

Geri