Sultan papağanı dışkı rengi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cihad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cihad

iyikus.com Üyesi
Merhaba sultan papağınım dışkısı aşırı iz bıraktığı için aralıklarla baytril ve bactrim kullanmıştım ve dışkı zamanla düzelmişti ancak merak ettiğim bir konu var kuşum dışkıyı yaptığında lekesiz oluyor dışkıyla beraber işediği için bir süre sonra kafes altında dışkı zaman geçtikçe iz bırakmaya başlıyor fotoğraftaki gibi bu normal mi

Ekli dosyalar

• ren.jpg
    ren.jpg
    390.2 KB · Görüntüleme: 2
Bence şu aşamada korkulacak bir şey yok. İzli dışkılama olabilir. Gerekli ilaçları ne süre ne şekilde kullandiniz

Bence şu aşamada korkulacak bir şey yok. İzli dışkılama olabilir. Gerekli ilaçları ne süre ne şekilde kullandiniz
Bactrimi 4 5 yada 4 gün kullanmıştık ama fayda etmemişti sonra bir süre ara verip baytril kullandım onuda yanlış hatırlamıyorsam 1 haftaya yakın kullanmıştım

yoğun antibiyotik kullanımi mantarı azdırır. 3 gün mikostatin kullanıp mantarı baskılarsanız iyi olur. bu yazdıklarımın dışkiyla ilgisi yok tabi ki

yoğun antibiyotik kullanımi mantarı azdırır. 3 gün mikostatin kullanıp mantarı baskılarsanız iyi olur. bu yazdıklarımın dışkiyla ilgisi yok tabi ki
Açıkçası şuanda kuşumda herhangi bir sıkıntı yok keyfi ve sağlığı yerinde gözüküyor birtek dışkı biraz merakımı cezbettiği için konuyu açtım yinede mikostatin kullanmamı önerir misiniz şu durumda