sultan papağanı hakkında

GülşahKandemir

Forum Sakini
merhaba arkadaşlar. 2 gündür şehir dışındaydım. eve yeni geldim beş adet kuşum var odamda. iki tanesi sultan papağanı 5 aylıklar. ablam kendi beslediği çiftin yavruları bunlar. herneyse yeni taşındığımızdan ötürü geldiğimde odamda azda olsa boya kokusu vardı ve erkek papağanımın hasta olduğunu farkettim. kusuyor durmadan beyaz sıvı birşey akıyor. dışkısıda poposuna yapışık. az önce sirkeli sudan içti biraz fakat ağzı hafif açık ve uyukluyor çok bitkin. diğer kuşlarımda herhangi bir sorun yok sadece o böyle. aralarındaki en enerjik olanı öteni oydu zaten onu böyle görünce kahroldum. ablam uçamadığı ve strese girebileceğinden böyle olduğunu düşünüyor. ben çok endişeliyim. veterinerede götüremem. stresten olabilir evet ama bildiğin 2 günde hastalanmış gibi hayvan. ne yapabilirim şuanlık?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Zehirlenme kaynaklı ise kusması kumuna öncelikle kuş kömürü eklenebilir. Kimi zaman probiyotikli suyun da iyi geldiği söylenir. Kabızlığının nedeni ise genel halinden kaynaklı olabilir. Yeşillik içeren bir mama ile desteklenebilir.

GülşahKandemir

Forum Sakini
Zehirlenme kaynaklı ise kusması kumuna öncelikle kuş kömürü eklenebilir. Kimi zaman probiyotikli suyun da iyi geldiği söylenir. Kabızlığının nedeni ise genel halinden kaynaklı olabilir. Yeşillik içeren bir mama ile desteklenebilir.
hiçbir şey yediğini görmedim bizzat elimle uzattım yemedi. sirkeli su koymuştum ondan bir yudum içtiğini gördüm bir kaç saat sonrada entrobac koydum suyuna ondan da içti ama hiç yemiyor halsiz