SULTAN PAPAĞANI HALSİZLİK

Fatih petek

Yeni Üye
Erkek sultan papağanım normalde konuşur susmazdı lu 2 gündür hiç konuşmuyo sürekli durduğu yerde uyuyo. Yem yemesinde su içmesinde bi sıkıntı yok sürekli kafayı kanatlarının arasına alıyo. Dışkısı ince siyah çıkıyo avidare ilacını kullanıyorum kanarya yemide verdim başka ne yapmam lazım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba ince kıl dışkılar ve kabarma hali sultanlar için 1. seviye riskli ne yazık ki. Koksidiyoz olabiliyor bu şekilde aniden bulgularda. Vücut sağlığının düşmesiyle pusuda bekleyen parazitler açığa çıkıyor. Kesinlikle veterine götürülmelidir. Kuruma durumu söz konusu olabilir.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tavsiyem veterinere göstermeniz. Bir ilaç öneremiyorum tam tahlil yapılmadığı için. Bu tarz kırgın haller antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekiyor

Oyla 0

Mzafa

Forum Sakini
Tavsiyem veterinere göstermeniz. Bir ilaç öneremiyorum tam tahlil yapılmadığı için. Bu tarz kırgın haller antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekiyor

Selamlar benim kuşumda o kadar enerjik halden bugün halsizleşti, çok az yem yiyor sürekli uyku halinde 2 lokma yem yiyor hemen kuş kumuna gidiyor oradan, kuş kumunu yem gibi yemeye başladı.
Afedersin dışkısı poposunda kalıyor, hazımsızlık gibi gördüm ben, danıştım bir yere avisolün plus çözelti verdim, başka bir öneriniz var mı?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, hazımsızlık sorunu varsa ve yem tüketme durumu az ise veterinere danışmanızı öneririm çünkü kursak enfeksiyonu olabilir ve ilerlemiş olabilir. Devamlı mineral tüketme ihtiyacı aynı şekilde bu sebeptendir. Aldığınız ürün kısa süreli işe yarayabilir belki ama yeterli olmaz. Diğer alabileceğiniz ürünleri veterinerlerden temin edebilirsiniz.

Oyla 0