Sultan papağanı kuyruk hareketi

Göksel yılmaz

Yeni Üye
Merhabalar,
Sultan papağanim(5aylik) yeni bir hareket yapmaya başladı daha önce hiç yapmadığı. Yatakta uzanırken, ayağıma geliyor ve sanki kendine yer ayarlıyor gibi kendi etrafında soyle birkaç kez dönüyor ardindan kuyruğunu (ben kuyruğunu demek istiyorum umarım öyledir:) ) saga sola sallayarak ayağıma sürüyor/sürtüyor.bu birkac dakika devam ediyor.
Neden yapar bunu kuşumun cinsiyetinden emin değilim, konuşuyor gerçi(babacik, askim, hanimis benim oğlum ve birkaç melodik islik) ama bu yeterli mi henüz emin değilim.

Dişiler konuşma eğilimi göstermediğinden belli ki erkek kuşunuz. O hareket doğru canlandırdıysam eğer çiftleşme hareketidir. Eş almanızı öneririm. Örnek bir video:
1dk 20 sn itibaren izlemenizi öneririm.

Son düzenleme:
Oyla 0
Ama daha 5 aylık benim kuşum peki aldim diyelim bir dişi kuş, konuşmayı keser mi? Bir de dişi alacağım kuşun yaşı ne olmalı sizce?

Oyla 0
Ama daha 5 aylık benim kuşum peki aldim diyelim bir dişi kuş, konuşmayı keser mi? Bir de dişi alacağım kuşun yaşı ne olmalı sizce?
Konuşma kesmez genelde, eğitilebilirler ama biraz ilgileri azalıyor ister istemez. Kuşlar 6. ayından itibaren eşleşmeye hazır oluyorlar bu nedenle çok bir zamanı kalmamış. Dişilerde 1 yaş altı almanızı önermem eşleyecekseniz. Gelişimini tamamlamış olacağından sağlıklı bir kuluçka geçirmesi muhtemel

Oyla 0