Sultan papağanı neyi var

rumeysaydn

iyikus.com Üyesi
Dün sultan papağanımı çantasıyla birlikte dısarıya çıkarttık geldiğimizde kaşınmaya başladı ve ayağı sürekli sırasıyla kaldırıp indiriyor 2 tane veteriner hekimine sorduğumuzda dış parazit olabilir dedi ilaçlar icin eczaneden alınması gerektiğini söyledi şimdilik sirkeli su ile yatıştırmamı istediler ama bir değişiklik olmadi gece uyumayınca en son hafif suyla yıkadım ıslatmadan havluyla kuruladım kaşınması durdu ama sürekli ayaklarını kaldırması devam ediyor halsiz ve iştahsız .Dışkısı normal sadece çok yeşil renkte sabah 1 kere kustu kabarıkta durmuyor ayaklarıda çok sıcak tüm gün yemek yemedi ve su icmedi denedim sevdiği seyleri getirdim hiçbirisini yemedi dün geldiginde biraz yumurta vermistik sabahta zaten onu kusmuştu nesi olabilir bir fikri olan var mı yemek yemiyor ama kumunu uzatınca bazen ağzına alıyor 2-3 bişi (resim yükleyemedim dosya büyük diyor)

Bu tarz dışkılar bakteriyel kaynaklı oluyor genelde. Veteriner hekimlerden uygun antibiyotik temin etmek gerek. Genelde bu tarz durumlarda baytril veya sulphamazethine veriyorlar ancak danismanizda yarar var.
Durumu dış parazitten fazlasi maalesef

Bu tarz dışkılar bakteriyel kaynaklı oluyor genelde. Veteriner hekimlerden uygun antibiyotik temin etmek gerek. Genelde bu tarz durumlarda baytril veya sulphamazethine veriyorlar ancak danismanizda yarar var.
Durumu dış parazitten fazlasi maalesef
tamamdır yarın veteriner hekime götüreceğim teşekkür ederim

Papağanım bağırmaya başlıyor canı acıyor gibi ses çıkartıyor elimize alınca ağzını bir yerlere sürtüyor bugün 6 ya da 7 kez oldu kafestede bazen böyle yapıyor dısari cıkartiyorum hemen inince kolumda aşagı yukarı haraket edip kanat çırpıp bir yerleri ısıriyor gibi yapıyor anlamlandıramadım tam internettede bir şey denilmedi daha öncesinde hastaydı zaten hala devam ediyor daha iyi olsada b12 antibiyotik probiyotik kursak mantarı için damla tarzı ilaçlar aldım kullanıyorum fakat videoya alamadığım anlamlandıramadığım bu haraketi ne olabilir bilmiyorum birde ayağını kaldırıp indiriyor sürekli uyurken bile şekerli seyler vermiyorum hiç beslenmeden kaynaklı olabilir diye duydum ama yem sebze yumurta dışı bişi vermiyorum genelde sadece arada kaçıp yedikleri var neden bağrıyor olabilir gecede yapıyor uyurken

O anı kayıt altına alabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabilirim. Genelde Büyük papağanlar rahatsız olduklarında veya güven sorununda bu davranışı sergilerler. Bir ihtimal ilgi çekmek için de bağırıyor olabilir. Ayak kaldırıp indirmesi devamlı tekrar eden hareketler şeklinde mi?
Konuya bakınız

O anı kayıt altına alabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabilirim. Genelde Büyük papağanlar rahatsız olduklarında veya güven sorununda bu davranışı sergilerler. Bir ihtimal ilgi çekmek için de bağırıyor olabilir. Ayak kaldırıp indirmesi devamlı tekrar eden hareketler şeklinde mi?
Konuya bakınız
İnanın o an alamıyorum bağırıp bana uçuyor zaten sonrada ağzını siliyor gibi yapıyor itiyor kafasıyla kolumu düne göre bugün daha az yaptı ve dediğiniz toe tappingteki cennet papağanının yaptığı gibi ayağı sürekli öyle yemesi düzeldi yaramazlıklarınada hafif hafif başladı ama önceden odada bırakıp yemeğe geçsek max bağirıyordu bu sefer kapı arasından kafasını sokarak çıkıyor fazla bağlandı sanırım odadan çıkmamıza çok tepki gösteriyor video cekmeye çalışacağım en kısa zamanda ayağı öyle bir daha onu cekmeme gerek var mı bilmiyorum ama

Birde papağanın yumurtadan çıkalı 94 gün oluyor daha şuan yavru ve kursak mantari için vinegar ve ginger damlasinı kullanıyorum bunun dısında probiyotik ve ıştah açsın diye de b12 ilaçi verdi hastalıgı icinde antibiyotik falan

Max bu kadar çekebildim
bu davranış normal değil. Bebekliğine verelim şimdilik olur mu. Karanlık bir köşe ya da size erişme isteği var belli ki. Ayaklar sorun teşkil edebilecek seviyede değil. Bir ihtimal ayak tırnaklarını, bileğini bir kontrol ediniz. Bir şey sarmış olabilir

bu davranış normal değil. Bebekliğine verelim şimdilik olur mu. Karanlık bir köşe ya da size erişme isteği var belli ki. Ayaklar sorun teşkil edebilecek seviyede değil. Bir ihtimal ayak tırnaklarını, bileğini bir kontrol ediniz. Bir şey sarmış olabilir
İnanın bu davranışı çok arattım ağzına sorun var sandım veterinere gittim yoktu ayaklarıda acaba taşıma çantasına karınca girmişti o ısırdıda ondan tik sahibi mi oldu bilmiyorum parazit kontrolu yaptık teşekkür ederim ilgilendiğiniz için çok sağolun

Kusuruma bakmayın ben sizi yine rahatsız ediyorum ama dün bağıran kuş bugün birden duvardan duvara kendini atararak yere düşerek uçmaya başladı birde kafasını sürekli sallıyor tik gibi 3 kez yaşadik zabdedemiyoruz yerinde sakinleşmiyor nefes nefese kalıyor az önce tekrar yaşadık kendisini incitmesinden korkuyorum acil yardım edebilirmisiniz

Ekli dosyalar

Bu tedirginliğine anlam veremedim. Evde başka bir canlı daha var mı? Sürekli tetik halinde, bir şeyden korkuyor gibi.
Rahatlaması için papatya çayı sunulabilir.

Bu tedirginliğine anlam veremedim. Evde başka bir canlı daha var mı? Sürekli tetik halinde, bir şeyden korkuyor gibi.
Rahatlaması için papatya çayı sunulabilir.
Hayır başka canlı yok bazen babama birakıyorum işlerimi yapmak icin ilk o zaman başladı sonra kardeşime bıraktıgımda sonra bırakmadim yanındaykende yaşadim korkuyor neyden bilmiyorum konuşuyorum sevdigi kelimeleri söylüyorum sanki tanımıyor gibi bakıyor kafese koydum uyusun diye kafestede ötüp tekrar kafa sallayıp titremeye başladı neyden korktuğunu anlamıyorum tıslıyor

kafese, kafes içine, kafes çevresine yeni bir obje, oyuncak vb bir şey eklendi mi? Bazen ona da takabiliyorlar

kafese, kafes içine, kafes çevresine yeni bir obje, oyuncak vb bir şey eklendi mi? Bazen ona da takabiliyorlar
Yok evde esyası değişmiş yer bile yok şuanda korktuğunda cıkartiği sesi cıkartiyor tıslıyor yani kafeste neyden korkuyor bilmiyorum anlamıyorum da sanırım biraz yemek yemis sonra tekrar kafasını sürekli sallayıp korkmaya başladı yine sevince biraz düzeliyor sonra bırakiyorum sakin diye uçuyor tekrardan veterinere sordum viral bir hastalık olabilir hastaneye gotür dedi ama hastane burdan 3 saat uzaklıkta papağanım bu haldeyken disarı cıkartmayı uygun bulmuyorum antibiyotiği dahil bir sürü ilacı var zaten viral bir enfeksiyonsa buna iyi gelmez miydi anlamıyorum