iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
15,009
Çözümler
80
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Sultan Papağanı Resimleri, Sultan Papağanı Fotoğrafları
Sultan papağanları
, kakadugiller ailesi üyelerindendir. Oldukça sevimli olan bu papağanlar sarı,gri veya beyaz renklilerdir. Sultan Papağanların cinsiyeti kulak kısımlarında bulunan turuncu tüylerden belirlenir. Turuncu tüyleri açık renk ise bu dişi bir sultan papağanı demektir. Bu turuncu tüyler eğer koyu renkli ise bu papağanın erkek olduğunu göstermektedir. Çok sevimli bir papağan olan sultan papağanının erkek cinslerinin göz çevrelerinde tüyler sarı olurken dişi olanlarda ise ya beyaz ve gri renklidir. Bu papağanların erkekleri konuşma özelliğine sahiptir. İlgi ve alakayla papağanla ilgilenirseniz konuşma yeteneğini günden güne geliştirecektir. Ancak dişilerinde bu konuşma özelliği kapalıdır. Bu yüzden konuşan bir sultan papağını istiyorsanız mutlaka erkek bir papağan edinmelisiniz.

Sultan Papağanı Görsel
sultanpapagani1.jpg sultanpapagani2.jpg sultanpapagani3.jpg sultanpapagani4.jpg sultanpapagani5.jpg sultanpapagani6.jpg sultanpapagani7.jpg sultanpapagani8.jpg sultanpapagani9.png sultanpapagani10.jpg
sultanpapagani11.jpg
sultanpapagani12.gif
sultanpapagani13.jpg
sultanpapagani14.jpg
sultanpapagani15.jpg
 
Üst Alt