sultan papağanı tüy tüpcükleri patlamıyor

sudenazyurt

iyikus.com Üyesi
tüy tüpcükleri uzun süredir patlamıyor kafa ve boynundaki veterinere de gittik bir sürü ilaç verdi ağızdan vermemizi söyledi ama gerçekten ilaç verilmesinden nefret ediyor ağzına başlarda zor da olsa damlatabiliyorduk ama şimdi hiç damlatamıyoruz çok fazla zorlarsam da travma geçireceğinden korkuyorum kafasındaki patlamayan tüyleri de benim patlatmamı istedi ancak patlatamıyorum hiç yerindde durmuyor bi anda kafasını çekiyor tüy elimde kalıyor gerçekten çok kötü halde her gün fısfısla ıslatıyorum da ama ıslandığında kuruyana kadar kıpırdamıyor ve tüy tüpçükleri yumuşasa da açmaya uğraşmıyor eskisinden de daha sinirli oldu ilaçlar yüzünden artık ne yapacağım bilmiyorum

Maalesef çok seçenek yok. Onun canını acıtmadan sıkıca tutup yapacaksınız ya da kendi haline bırakacaksınız. Zamanı gelmeden tüpler açılmıyor ancak sonuçta bir süre sonra gerçekleşmesi gerekir. Eğer tüy rahatsızlığı varsa -ki muhtemelen yok- bundan kaynaklı olabilir. İyi bir b kompleks vitamin ve aminoasit desteği veriniz.
İmkan varsa arkadaş kuşlar da birbirlerinin tüylerini düzeltmelerine izin verirler.

Oyla 0
Maalesef çok seçenek yok. Onun canını acıtmadan sıkıca tutup yapacaksınız ya da kendi haline bırakacaksınız. Zamanı gelmeden tüpler açılmıyor ancak sonuçta bir süre sonra gerçekleşmesi gerekir. Eğer tüy rahatsızlığı varsa -ki muhtemelen yok- bundan kaynaklı olabilir. İyi bir b kompleks vitamin ve aminoasit desteği veriniz.
İmkan varsa arkadaş kuşlar da birbirlerinin tüylerini düzeltmelerine izin verirler.
veteriner tüy hastalığı var demişti çok uzun zamandır bu halde üç dört ay önce tüy dökümüne girdi ve hala düzelmedi ağızdan ilaçları vermeye devsm edeyim mi? kutusunda suyuna da katılabileceği yazıyor ama veteriner öyle etkisi az olur vermeyin demişti ağzından veremediğimiz için hiç yoktan iyidir değil mi ama beş altı tane ilacı var ve her gün vermemiz gerekiyor hepsini suyuna aynı anda karıştırmam zararlı mı olur

Oyla 0
Merhaba, tüy hastalığı ise bu tarz vitamin grubunu sudan ya da mama ile veriniz. İlaç kadar tehlikeli olabiliyor bazen vitaminlerin ağızdan verilmesi.
Ürünlerin isimlerini yazmanız mümkün mü?

Oyla 0
Bu ürünlerin bazıları karıştırılabilir ancak hepsi karıştırmak uygun değil. İlaç değil yem premiksi hepsi. Bu nedenle iyileşme amaçlı kullanılan ürünler değil. Kuvvetlendirici ürünler diyelim. Multi vit ve A olan karıştırılabilir. Diğerleri ayrı verilmelidir. Ürün çok olduğundan dönüşümlü kullanılabilirler.

Oyla 0
Bu ürünlerin bazıları karıştırılabilir ancak hepsi karıştırmak uygun değil. İlaç değil yem premiksi hepsi. Bu nedenle iyileşme amaçlı kullanılan ürünler değil. Kuvvetlendirici ürünler diyelim. Multi vit ve A olan karıştırılabilir. Diğerleri ayrı verilmelidir. Ürün çok olduğundan dönüşümlü kullanılabilirler.
tamam teşekkür ederim

Oyla 0