Sultan Papağanı Yardım

PabloBatalla1994

iyikus.com Üyesi
Katılım
19 Tem 2019
Mesajlar
4
Puanları
13
Yaş
25
Konum
Bursa
Merhabalar 1 Hafta Önce Sultan Papağanı Aldım Daha 3.Bucuk Aylık Erkek Papağan İlk Geldiği Zamanlar Pek Yaklasmadim Ve Son 2 Gündür Elimle Dal Darı Verince Yemeye Başlıyor Tabi Sık Sık Vermiyorum Ama Avcuma Falan Koyunca Dal Darını Gelmiyor Ama Isırması Yok Sadece Arada Tıslıyor Elimi Fazla Yaklaştırınca Birde Böyle Kafes Dışından Onun yüzüne Karşı Konuşunca Hızlı Bir Şekilde Kafasını Sallıyo Sebebi Nedir Birde Hayvanı Daha Çabuk Egitebilmem İçin Ne Yapmam Lazım Okadar Tatlıkı Maşallah Artık Sevmemek İçin Zor Tutuyorum Kendimi Yoksa Biraz Sabıra mı İhtiyacım Var Yada Sizin Onerebileceginiz Birşeyler Varmı Teşekkür ederim :)
 
Son düzenleme:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,156
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Merhaba, yeni bir kuş bakmaya karar verdiğiniz için sevindim. Umarım uzun ve keyifli yıllar geçirirsiniz. Kafa sallama olayını tam anlayamadım kısa bir video çekebilirseniz yardımcı olabilirim. İlk aşama güven sorununu aşmak olduğu için bir süre aynı şekilde devam etmeniz gerekiyor. Size alıştıktan sonra çok hızlı ilgisini arttırıyor ve eğitime olanak sağlıyor. Zaten tavırlardan anlıyorsunuz yeni şeyler öğrenmek istediğinde. Örneğin parmak seslerine tepkileri artıyor ve elinize 2. aşamada uzaktan uçuş eğitimleri vermeye başlıyorsunuz. Bu sayede çağırdığınızda gelmeye başlıyor. Tabi bunun için önce elinize korkmadan gelmesi ve sizi dinliyor gibi bir eğilimde olması gerekiyor :)

Dediğiniz gibi sabır gerekiyor bir miktar. Sevdiği yiyecekleri keşfederek bu süreci hızlandırabilirsiniz. Dal darı, yulaf hayır diyemedikleri tohumlardan.
 

PabloBatalla1994

iyikus.com Üyesi
Katılım
19 Tem 2019
Mesajlar
4
Puanları
13
Yaş
25
Konum
Bursa
Link Paylaşmak Yasakmıdır Bilmiyorum Ama Video Yüklemeyi Beceremediğim İçin Youtubeye Yükledim Görebilmeniz İçin Yani Böyle Yüzüne Konuşurken İlkiliyo Gibi Birşey Oluyor Sadece Yüzüne Konuşurken Yapıyor Bunu Diğer Bilgilerin içinde Teşekür Ederim :)
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,156
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Bende öyle düşünuyordumda yinede kafama takildi sormak istedim teşekür Ederim bilgileriniz için :)
Kuşunuzu çok izledikçe aslında normal hareketlerini öğrenmiş oluyorsunuz. Bu yüzden oynamasanız bile oturup izlemenizi öneririm bir süre. Garip gelen hareketler genelde kendini belli ediyor.
 
Üst