SULTAN PAPAĞANI ( YARDIM )

Furkank34

Yeni Üye
Merhabalar sultan papağanım var fakat tüy dökme sorunu ile karşı karşıyayım tüyleri şuan kanat kısmı kafa arkası dökük durumda .Kanat kısmı kanadını çırpınca kanıyor anlamadım neden yorumları okudum fakat açıkçası bir şey anlamadım batikon vs yazılmış bazılarında. Veterinere götürdüm enjekteden bi ilacı dökerek üstüne döktü bir de ilaç verdi onu su ile karıştırıp 2 günde bir verilmesi gerektiğini sögledi. Genel olarak bakarsak 2 sorum olacak. Tüy dökümü geçer mi ? Kanat çırpınca kanamasını nasıl düzelte bilirim? Teşekkürler.
NOT: fotograf boyutu büyük olduğu için atamadım isteyen olursa atabilirim lütfen yardımcı olun.

Kanatlarını kontrol edebilir misiniz?
Kırık kökler ya da tüy kırılmaları varsa alttaki gibi çekilmesi gerekir. Diğer türlü kanamasının pek imkanı yok. Yaralanması varsa kanayabilir ek olarak.
Döktüğü ilacın ismini hatırlıyor musunuz?

Oyla 0
Kırık kökler ya da tüy kırılmaları varsa alttaki gibi çekilmesi gerekir. Diğer türlü kanamasının pek imkanı yok. Yaralanması varsa kanayabilir ek olarak.
Biotin
biotın 5000 mglik fakat tüy çıkartıcı olarak verildi

Oyla 0
Döktüğü ilac
Size bir kaç fotograf atabilme imkanım var mı ?

Oyla 0
sakıncası yoksa hizliresim.com gibi aracı bir siteye yükleyip ya da instagrama atıp link paylaşırsanız direk görme şansım olabilir.
Diğer türlü çektiğiniz fotoğraftan ekran görüntüsü alıp onuda paylaşabilirsiniz. Boyutu küçülmüş olacaktır.

Oyla 0
sakıncası yoksa hizliresim.com gibi aracı bir siteye yükleyip ya da instagrama atıp link paylaşırsanız direk görme şansım olabilir.
Diğer türlü çektiğiniz fotoğraftan ekran görüntüsü alıp onuda paylaşabilirsiniz. Boyutu küçülmüş olacaktır.
Hocam siz bence direkt instagram hesabını verin oraya atayım tekrar site üzerinden bilgi paylaşabilirsiniz hepimiz yararlanmış oluruz

Oyla 0