Sultan papağanı yavru yaptıktan sonrası

Krkpln3463

Yeni Üye
Merhaba beyler ve bayanlar ben yeni üretime geçeceğim şuan 7 vasıflı takımım var 6 ay önce aldığım takım çok genç ve acemi olduğu için 4 kuluckasi telef oldu en son 5. Kuluçkadan 4 yumurtadan 2sini çıkartabildi yumurtalı dönemlerde erkek hep dışının tüylerini yoldu. Şuan 2 yavru aldım onlarında tüylerini yoluyordu erkeği ayirdim... 4 gün geçti bugün gözlemlediğimde disininde yavruların tüylerini yoldugunu gördüm ve yavruları ayrı kafese dişiyi ayrı kafese erkeğide ayrı kafese aldım dışının tüyleri yeni yeni çıkmaya başladı sorunum bunları bir süre daha ayrı tutmalıyım mi yoksa dışı ve erkeği aynı kafese tekrardan koyayım mi ? Yavrular şuan 45 günlük slinga ile el besleme maması ile besliyorum sabah Akşam yeterli midir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, yavrular için günde 3-4 kez verme daha sağlıklı olabilir. Tüy yolma sorunları devam ediyorsa bence bir süre ayrı kalabilirler. Gözlem yaparak doğru kararı verebileceğinizi düşünüyorum.

(tüm yazıyı kalın yazdığınız için sistem otomatik spam olarak algılamış. Kusura bakmayın onaylayıp, yayınladım)

Oyla 0