sultan papaganı yumurta çıkmadı

birisi

iyikus.com Üyesi
merhabalar sultan papaganım 4 yumurtası vardı ılk ıkı yumurta bos cıktı ama 3. yumurta dolu 20gun oldu ama henuz cıkmadı acaba bazzen kıramıyorlarmıs bazende 25 gune kadar cıkBILIRMIS NE YAPMAM LZM KIRAmadıysa fazlaadan yumurtada kalmak zararlı degılmı AMA BENDE ERKEN DAVRANIRSAM DIYE KORKUYORUM BUNUN VEBalini almakta istemiyorum

Merhaba, bu kategorimiz için yeni bir kural verildi. Bu nedenle konu açmadan önce bu işlemi uygulamanız gerekir.

Oyla 0
Konunuza gelecek olursak 18-20 gün olabiliyor kulaçka süresi. Bundan dolayı bugün çıkmaz ise yarın mutlaka kontrol ediniz. Hatta şuan müsaitseniz yumurtayı dikkatlice elinize alın ve dinleyin. Cik cik ya da hareketlilik varsa anlaşılacaktır.
Kıramama durumu ise biraz riskli. Bazen geç gelişim olabiliyor ve 1,2 gün çıkmayı aksatabiliyorlar. O esnada eğer göbekten beslenen kuşların besinleri çekilmemiş oluyor ve yaşamıyorlar :(

Oyla 0
Konunuza gelecek olursak 18-20 gün olabiliyor kulaçka süresi. Bundan dolayı bugün çıkmaz ise yarın mutlaka kontrol ediniz. Hatta şuan müsaitseniz yumurtayı dikkatlice elinize alın ve dinleyin. Cik cik ya da hareketlilik varsa anlaşılacaktır.
Kıramama durumu ise biraz riskli. Bazen geç gelişim olabiliyor ve 1,2 gün çıkmayı aksatabiliyorlar. O esnada eğer göbekten beslenen kuşların besinleri çekilmemiş oluyor ve yaşamıyorlar :(
şimdi dinledim ses gelmiyor hareketteyok sanırım yumurta kopkoyu olmus ısıga tutunca boyle ısık yok oluyor sankı hıc acmamıs gıbı

Oyla 0
Çıkmaya yakın yumurtalar kararabiliyor. Işık bile zor yansıyor ama sanırım sizin kararma başka bir durum. Yarın dikkatlice yumurtayı açınız.

Oyla 0
Oyla 0
Dişi kuş bol olduğunu biliyor olabilir diğer yumurtaların. Belki tekrar başlatmış olabilir kuluçkasını. Normalde yavruları atmaya yakın yumurtlarlar

Oyla 0