Sultan papağanı yumurta sıkışması

Kaan B.

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba bugün erkek sultan papağanımın yanına bi arkadaşımdan dişi kuş aldım direk erkeğin yanına koydum ve işim sebebiyle fazla ilgilenemedim resimlerde görüldüğü gibi bana kızgınlık döneminde dedi ama pek inandırıcı gelmedi kuş dimdik duruyor ve nefes alıp verişi zorlanır gibi kuyruğu aşağı doğru ve inip kalkıyor sürekli yumurta sıkışması mı yoksa normal bi durum mu (resimler onun attıkları)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yumurtlayacak olabilir ama sıkışma olduğunu düşünmüyorum fotoğraflara baktığımda. Belki yeni ortam ve varsa yumurtası onun stresinden kaynaklı gariplikleri olabilir. Kafes taban temizliği zamanınız geçmiş gibi görünüyor :(

Oyla 0

Kaan B.

iyikus.com Üyesi
Yok bu resimleri kuşu aldığım yerden attılar ben granül üstüne 2 ızgara koyan adamım birde bu kuşu dün erkeğin yanına koydum erkek ensesindeki tüyleri yolmuş hep dişi çok sakin ama erkek vahşi gibi elden korkmuyor ama dokundurtmuyorda dişi yanaşıyor ama erkek tıslayıp uzaklaştırıyor sizce ne yapmalıyım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
bir süre birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeslere konulmalıdır. Zamanla bu tavırları azalacaktır.

Oyla 0