Sultan papağanım avokado ısırdı zehirlenir mi hemen acaba ?

Sedanr

Yeni Üye
Merhaba bir şey sormak istiyorum Papağanım masaya düşen avokado parçasını (toplu iğne başı kadar) ağzına aldı hemen almaya çalıştım bi kısmı çıktı ama yutmuş olabilir ağzına değdi avokado kuşlar için çok zehirli diye biliyorum sizce zehirlenme durumu söz konusu olabilir mi ona göre hemen veterinere götürelim korkuyorum bir şey olacak diye

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Korkmayın ufak Bir parça zararlı olsa bile sorun olmaz dışkı takibi yapın olan üstü bir durum fark ederseniz bizimle paylaşın şuan için veterinere götürmenize gerek yok bu arada diğer konuyu siliyorum bilginiz olsun

Son düzenleme:
Merhaba kuşunuzda dışkı takibi yapın demiştiniz sultan papağanımın 2-3 gündür dışkı büyüklüğü birden arttı bazen ilk görseldeki gibi yapıyor bazen çok küçük normalde hep çok küçük yapardı sizce bu avokado zehirlenmesi ile ilgili olabilir mi yoksa başka sebepten midir kuşumun yemi baktığımda küflenmiş gibiydi hemen değiştirdik yemini yenisini verdik fikriniz nedir papağanımız erkek yumurta yapma gibi durumu yok4342527A-A923-4945-9A80-F04114467252.jpegC5CEEA80-5F74-4E13-A87F-B1DB819771E6.jpeg