Sultan papağanım çok hırçın neden böyle ?

ozlemdmrcı

iyikus.com Üyesi
1,5 ay önce şehir dışına gittim sultan papağanımı yanımda götürmedim hasta olur belki diye . Arkadaşıma verdim arkadaşımın da 2 tane sultan papağanı var. 1,5 ay boyunca orada durdu . Dün aldım sultan papağanımı ama çok hırçın davranıyor. O sevgi pıtırcığım gitmiş yerine sinir hastası gelmiş sanki . Neden böyle olmuş olabilir ?
Kakası da siyah olmuş . Normal mi 1,5 ay önce böyle değildi .

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Size, davranışlarınıza, rutininize ve ortamınıza alışmış bir kuşu, 1.5 ay başka bir düzene emanet ediyorsunuz...

Döndüğünde önce ki davranışları beklemeniz doğru olmaz...

Tekrar aynı döngüyü yakalayabilmeniz için zaman ve emek vermeniz lazım.

Ayrıca yardımcı olacaktır bu süreçte;

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kendi türünden kuşlarla zaman geçirdiğinde, bu tip davranışları kazanabiliyorlar. Dışkı için de beslenme değişiklikleri ve flora bozulmaları sebep oluyor.

Oyla 0

ozlemdmrcı

iyikus.com Üyesi
Size, davranışlarınıza, rutininize ve ortamınıza alışmış bir kuşu, 1.5 ay başka bir düzene emanet ediyorsunuz...

Döndüğünde önce ki davranışları beklemeniz doğru olmaz...

Tekrar aynı döngüyü yakalayabilmeniz için zaman ve emek vermeniz lazım.

Ayrıca yardımcı olacaktır bu süreçte;

daha önce kuşumu götürmüştüm hastalanıp ölmüştü şimdi korktuğum için götürmek istemedim . İlk aldığımızda ilk günden alışmıştı şimdi böyle davranınca üzüldüm . O yüzden sordum .

Oyla 0

ozlemdmrcı

iyikus.com Üyesi
Kendi türünden kuşlarla zaman geçirdiğinde, bu tip davranışları kazanabiliyorlar. Dışkı için de beslenme değişiklikleri ve flora bozulmaları sebep oluyor.
Dışkısı için ben büyüdüğü için değiştiğini düşündüm . Önceden çok minikti dışkısı şimdi büyük vs kahverengi. Büyüdüğü için olamaz mı ? Şu anda 7 aylık oldu .

Oyla 0