Sultan papağanım çok kaşınıyor

zehranur

Yeni Üye
Benim Sultan papağanım çoook uzun zamandır benle. Ama kuşum normalde bu kadar kaşınmazdı. Tek yaptığı şey kaşınmak yem bile az yiyor. Şuan bile yazarken kaşınıyor... Hep sırtını, kanatını, boynunu ve uzun tüylerini yoluyor gibi bir şey hep kaşınıyor. Ve önceki hafta kafes hep tüy doluydu yani tüy döküyordu halbuki tüy dökümünde bu kadar kaşınmamıştı. Kafasını kanatının içine daldırıyor çok kaşınıyor. Parazit var diye düşünüyorum ama kanat altında ya da tüy içinde bir şey göremedim. Bu sıralar kuşu yıkamamıştım ama zaten yıkanmıyordu. Yıkadım güzel. Ve tüylerinin altında beyaz beyaz top gibi pul gibi şeyler var hatta bu sitede başka bi kuşta da vardı. Ve tek yaptığı şey kaşınmak lütfen beni aydınlatın :(

merhaba, bazı bit türleri kuş vücudundan beslenmek için ara ara gün içinde uğruyor ya da gece ziyaret ediyorlar karanlıkta. Bu akşam odanın ışığı kapandıktan 20-30 dk sonra dedektif gibi telefonunuzun flashını açıp keşfe çıkınız. Ek olarak bundan önce de tünek köşelerine pamuk koyunuz. Gezen parazitler varsa müdahale gerekiyor. Hiçbir şey göremeseniz de dış parazitlerin kontrolü açısından vilmectin ense damlası temin ediniz.

merhaba, bazı bit türleri kuş vücudundan beslenmek için ara ara gün içinde uğruyor ya da gece ziyaret ediyorlar karanlıkta. Bu akşam odanın ışığı kapandıktan 20-30 dk sonra dedektif gibi telefonunuzun flashını açıp keşfe çıkınız. Ek olarak bundan önce de tünek köşelerine pamuk koyunuz. Gezen parazitler varsa müdahale gerekiyor. Hiçbir şey göremeseniz de dış parazitlerin kontrolü açısından vilmectin ense damlası temin ediniz.
Çok teşekkür ederim onları deneyecem inşallah kuşum iyileşir :)