Sultan papağanım çok sinirli

LaviniaANKA

iyikus.com Üyesi
Merhabalar
Misafirimiz gelmişti ve kedisi vardı kedi yemesin diye başka odaya koymuştuk kedi rahat bırakmadı iki günlüğüne sultan papağanim dumanı tanıdığımız birine emanet ettik normalde beni görünce sevinçten çıldırdı gidicem diye monrumu giysem ya da çantamı alsam gitmemem için elinden geleni yapardı şimdi çok sitresli bugün aldık geri sürekli ısırmaya çalışıyor ve ısırıyor normalde hiç böyle yapmazdı yanına bir adım yaklaşsak ısırmaya çalışıyor yanından uzaklassam bağırıyor b vitaminli su verdim sizce ne yapmalıyım birde muhabbet kuşunun vardı ona da çok bağlıydı farklı kişilere vermiştik ona da yaklaşmiyir agresif davranıyor ama gözünden uzaklaştığında da çıldırıyor önerileriniz nedir ?

Son düzenleme:
Merhaba ,aramıza hoşgeldiniz 🙂 öncelikle kuşunuz yer değişimi yüzünden stres e girmiş ve size küsmüş
Çok yakınınız mi bilmem ama açıkçası ben misafirin kedisini kabul etmezdim keşke kendisini başka bir yere bırakmış olsaydı kuşlar bu konuda çok daha hassas özellikle Sultan papağanı
Sakinlesmesi için dal darı verebilirsiniz banyo seviyorsa stresini almasına yardımcı olacaktır
Biraz Zaman tanıyın davranışları düzene girecektir

Merhaba ,aramıza hoşgeldiniz 🙂 öncelikle kuşunuz yer değişimi yüzünden stres e girmiş ve size küsmüş
Çok yakınınız mi bilmem ama açıkçası ben misafirin kedisini kabul etmezdim keşke kendisini başka bir yere bırakmış olsaydı kuşlar bu konuda çok daha hassas özellikle Sultan papağanı
Sakinlesmesi için dal darı verebilirsiniz banyo seviyorsa stresini almasına yardımcı olacaktır
Cevabınız için teşekkürler teyzemin kedisi ve 3 yıldır gelmiyordu memelekete annanem ameliyat olunca geldi ve ne yazikki bırakmak için yer yoktu bende yoktum şahsen odaya kapatın demiştim ama vermişler verildiğinde de aparani yıkmış hatta

merak ettiğim ne yapmam gerekir ek gıda olarak b vitamini versem sakinleştirir mi ya da ben nasıl yaklasmaliyim eski bağımızı nasıl kurabilriiz gerçekten çok üzgünüm çantamı alınca bile tepki veren kuş artik tek tepkisi ısırmak için atağa geçmek lütfen yardımcı olun fiyat bilgisi önemsiz onerebileceginiz ürünler var mı bu süreçte kafesinden çıkarıyim mi ne yapayım
Banyo konusuna gelirsek daha önce hiç yaptırmadım çünkü en ufak bir şeyde hasta oluyor ve sanırım sevmiyor ama emin değilim nasıl yaptırırım bu süreçte ondan da emin değilim

merak ettiğim ne yapmam gerekir ek gıda olarak b vitamini versem sakinleştirir mi ya da ben nasıl yaklasmaliyim eski bağımızı nasıl kurabilriiz gerçekten çok üzgünüm çantamı alınca bile tepki veren kuş artik tek tepkisi ısırmak için atağa geçmek lütfen yardımcı olun fiyat bilgisi önemsiz onerebileceginiz ürünler var mı bu süreçte kafesinden çıkarıyim mi ne yapayım
Banyo konusuna gelirsek daha önce hiç yaptırmadım çünkü en ufak bir şeyde hasta oluyor ve sanırım sevmiyor ama emin değilim nasıl yaptırırım bu süreçte ondan da emin değilim
Rica ederim 🙂 dediğim gibi zaman tanımaktan başka şansıniz yok umarım yakın zaman aranızdaki bağ tekrardan kuvvetlenir

2-3 gün minik yoklamalar yapıp mesafenizi koruyun hocam. Stresli hali azalana kadar sevdiği ödül yiyecekleri sunulabilir. Dal darı, sevdiği oyuncaklar, hoşlandığı meyve sebzeler gibi. Ek olarak probiyotik takviyesi önereyim.
Size ne kadar teşekkür etsem az sizi çok yordum ama son bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim
1 duman şu an çok ileri derecede ishal ne yapmam gerekir - medya yüklemeye çalıştım ama büyük dosya diyor
2 probiyotigi bölünmüş olarak bulunduğum şehirde bulamadım internetten güvenilir bir site onerebilrimisiniz - rohnfred- ya da başka bir marka öneriniz var sa belirtirseniz sevinirim birde avı Technic natural in flora vitamini benzer bir işlev görür mü ya da probiyitigi ne aralıklarla hangi miktarlarla kullanmalıyım
3ödul mamasi olarak kırılmış ceviz verdim çok ta seviyor yedikçe yiyor her gün de vermeyi düşünüyorum bir sakincasi ,zararı varmıdır.ya da ishalini ilerletir mi. 4 sitrese girince bağışıklığı düşen bir kuş önereceğiniz vitamin ya da yapmam gereken bir şey var mı bağışıklığını kuvvetlendirmek için. Bir ara kullanılmamış maske lastiklerini birleştirip düğüm üstüne düğüm atiyirdum onları çözmeyi çok seviyordu ve bana kalirsa biraz da sitresini alıyordu bir zararı varmıdır ya da bu süreçte tekrar kurmaya çalıştığımız bağı etkiler mi , sinirini alır mı. Çok soru sordum biliyorum ama duman konusunda çok hassasım benim bağlantım olmayan bu süreçte çok zarar aldık dumanla özelliklerde bağımız yardımcı olursanız sevinirim ve çok minettar kalirim

Son düzenleme:
1 duman şu an çok ileri derecede ishal ne yapmam gerekir - medya yüklemeye çalıştım ama büyük dosya diyor
İmzamda turuncuyla yazan Görsel ve Video ekleme linkine tıklayınız.
- İshali için prebiyotik, elektrolit iyi gelebilir. Bu tarz bir durumda çekirdeği alınmış bir dilim elma iyi gelebilir ya da şu tarz bir tarif yapabilirsiniz.
2 probiyotigi bölünmüş olarak bulunduğum şehirde bulamadım internetten güvenilir bir site onerebilrimisiniz - rohnfred- ya da başka bir marka öneriniz var sa belirtirseniz sevinirim birde avı Technic natural in flora vitamini benzer bir işlev görür mü ya da probiyitigi ne aralıklarla hangi miktarlarla kullanmalıyım
Natural in flora da prebiyotik gibi benzer işlemi görür, ishali düzeltecektir. İshal çevresi berrak sıvı ise genelde işe yarar ama boyama da varsa ilaç kullanmak gerekiyor.

Probiyotik olarak şuan fazla seçenek yok ama idareten refarm probio life denenebilir. akyolkardesler veya grpetürünleri siteleri incelenebilir. Diazyme 256 isimli ürün petshoplarda genelde oluyor. İdareten bu da tercih edilebilir ama röhnfried kadar iyi ürünler değillerdir.

Eğlendiği aktiviteleri yaptırmak genelde rahatlatır ama bunu istediğinden emin olmakta yarar var.

İmzamda turuncuyla yazan Görsel ve Video ekleme linkine tıklayınız.
- İshali için prebiyotik, elektrolit iyi gelebilir. Bu tarz bir durumda çekirdeği alınmış bir dilim elma iyi gelebilir ya da şu tarz bir tarif yapabilirsiniz.
Natural in flora da prebiyotik gibi benzer işlemi görür, ishali düzeltecektir. İshal çevresi berrak sıvı ise genelde işe yarar ama boyama da varsa ilaç kullanmak gerekiyor.

Probiyotik olarak şuan fazla seçenek yok ama idareten refarm probio life denenebilir. akyolkardesler veya grpetürünleri siteleri incelenebilir. Diazyme 256 isimli ürün petshoplarda genelde oluyor. İdareten bu da tercih edilebilir ama röhnfried kadar iyi ürünler değillerdir.

Eğlendiği aktiviteleri yaptırmak genelde rahatlatır ama bunu istediğinden emin olmakta yarar var.
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz