Sultan papağanım yem yemiyor titriyor ve çok halsiz nolur yardım edin.

Limonun Annesi

Yeni Üye
Sultan papağanımı alalı 1 sene oldu ve 1,5 yaşında. Kafesinden çıkmamasından ve ötmemesinden hasta olduğunu anladım titriyordu. Ertesi gün veterinere götürdüm baktı birşeyi yok dedi ve 2 gün içinde çok zayıfladı , probiyotik multivitamin verip gönderdi ama bugün 3 gün hala yem yemiyor suyu çok nadir zorla içiyorum komşumuz kuşçu kursağına mama bastı öncesinde mikostatin kullandık ama sürekli kusuyor dal darıda yemiyor sürekli uyuyor uyandırdığımda sarhoş gibi kafasını sallıyoe dengesini kaybediyor nolursunuz yardım edin

Çözüm
Çok teşekkür ederim ilginiz için hemen uygulayacağım. Peki bu süreçte yem yemiyor ne yapmam lazım ölmez değil mi:(

şanslısınız kuşçu komşunuz var, hergün kursaktan besleyebilir ve ilaç verirken yardımcı olabilir

augmentin hemen başlayın, mümkünse ilaçlı sudan hemen 2 ml (40 damla) kadar içirmeye çalışın.

su içmiyorsa günde 3-4 kez 1 ml (20 damla) ilaçlı su verin. ilaç işe yararsa kuş 2-3 güne toparlamaya başlar

mikostatin günde 2 damla ayrıca ağızdan verin
dışkıların net fotoları ve kuşun min. 10 sn videosunu paylaşınız. videoyu streamable.com ya da youtube üzerinden yükleyebilirsiniz

bu arada evde varsa antibiyotiklerin isimlerini yazınız

Ekli dosyalar

• AB88152B-D3C6-4F12-94F3-FF1EF170188B.jpeg
    AB88152B-D3C6-4F12-94F3-FF1EF170188B.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 9
  • 66EE4FB3-7601-405F-8FD7-4FB4506930FB.jpeg
    66EE4FB3-7601-405F-8FD7-4FB4506930FB.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 8
  • B8AED3CB-E433-4A9C-800A-6293C83ED93D.jpeg
    B8AED3CB-E433-4A9C-800A-6293C83ED93D.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 9
kuşta muhtemelen bakteriyel enfeksiyon var

hemen orta boy (100 ml) suluğa 3 pirinç tanesi kadar augmentin ekleyip iyice karıştırın. yapabiliyorsanız ilaçlı sudan enjektör ya da damlalıkla biraz içirmeye çalışın. ilaçlı suyu 12 saatte 1 tazeleyin

ilaveten, her gün ağızdan 2 damla mikostatin verin , öncesinde ilacı hafif çalkalayın

bunu 3 gün yapıp tekrar yazın, bu süreçte kötüleşirse kuşu takip edin.

kuşta muhtemelen bakteriyel enfeksiyon var

hemen orta boy (100 ml) suluğa 3 pirinç tanesi kadar augmentin ekleyip iyice karıştırın. yapabiliyorsanız ilaçlı sudan enjektör ya da damlalıkla biraz içirmeye çalışın. ilaçlı suyu 12 saatte 1 tazeleyin

ilaveten, her gün ağızdan 2 damla mikostatin verin , öncesinde ilacı hafif çalkalayın

bunu 3 gün yapıp tekrar yazın, bu süreçte kötüleşirse kuşu takip edin.
Çok teşekkür ederim ilginiz için hemen uygulayacağım. Peki bu süreçte yem yemiyor ne yapmam lazım ölmez değil mi:(

şanslısınız kuşçu komşunuz var, hergün kursaktan besleyebilir ve ilaç verirken yardımcı olabilir

augmentin hemen başlayın, mümkünse ilaçlı sudan hemen 2 ml (40 damla) kadar içirmeye çalışın.

su içmiyorsa günde 3-4 kez 1 ml (20 damla) ilaçlı su verin. ilaç işe yararsa kuş 2-3 güne toparlamaya başlar

Çözüm

Dediğiniz ilaçlı suyu verdim mikostatin de vermiştim zaten . Çok teşekkür ederim Allah razı olsun ?