Sultan papağanım yemliğin içine giriyor neden?

ozlemdmrcı

iyikus.com Üyesi
Sultan papaoanım akşam olunca yemliğin içine giriyor çıkmak istemiyor neden sizce ?

Birçok nedeni olabilir.

Kuşunuz kaç yaşında? Duruma ait görsel paylaşır mısınız

Oyla 0
Birçok nedeni olabilir.

Kuşunuz kaç yaşında? Duruma ait görsel paylaşır mısınız

image.jpgKuşum 7 aylık durum böyle .

Oyla 0
Gün içerisisinde davranışları nasıl, kabarma ve halsizlik gibi durumlar gözlemliyor musunuz? Yemesi içmesi nasıl?

Bu davranışın spesifik bir davranışmı yoksa bir problemden ötürümü olduğunu bilmemiz gerek. Bu sizin ne denli geniş bilgi vermeniz ile alakalı.

Ayrıca peçete üzerine dışkı görselleri paylaşır mısınız kuşun uyanık bir zamanında.

Oyla 0
Durumu
Gün içerisisinde davranışları nasıl, kabarma ve halsizlik gibi durumlar gözlemliyor musunuz? Yemesi içmesi nasıl?

Bu davranışın spesifik bir davranışmı yoksa bir problemden ötürümü olduğunu bilmemiz gerek. Bu sizin ne denli geniş bilgi vermeniz ile alakalı.

Ayrıca peçete üzerine dışkı görselleri paylaşır mısınız kuşun uyanık bir zamanında.
Durumu gayet iyi maşallah . Sürekli dışarıya çıkıyor geziyor . Yemesi içmesi de gayet iyi yalnız dışarda çok gezdiği için arada bi giriyor kafesine . Aylardır böyle yeni bişey değil . Dışkısında bi anormallik göremedim ama yapınca yüklerim görüntüyü .

Oyla 0
Sağlığından yana bir problem yok ise bu durumun birçok nedeni olabilir.

Akıllı ya da ızgara yemlik deneyerek durumu çözebilirsiniz.

Genelde yavrularda görülen durumlardan. Daha rahat, korunaklı vs.vb. durumlardan ötürü yapabiliyorlar.

Zamanla alışkanlığa dönüşüyor bu durum.

Oyla 0
Sağlığından yana bir problem yok ise bu durumun birçok nedeni olabilir.

Akıllı ya da ızgara yemlik deneyerek durumu çözebilirsiniz.

Genelde yavrularda görülen durumlardan. Daha rahat, korunaklı vs.vb. durumlardan ötürü yapabiliyorlar.

Zamanla alışkanlığa dönüşüyor bu durum.
Ya murat reisim cok kisi yazio bakiyorum kus kafasini salladı neden kus tek ayagini kaldirdi neden kus agzini actı kapadı neden yani diycem o kusun her hareketinden bir sey cıkarmak bence sacma oluyor dedigin gibi saglik durumu iyise bunlara takılı kalmamak lazim kus bu kusun ne zaman ne yapcagı belli olmuyor bi laf var bilirmisin delinin mektubu okunmaz kusta aynı oyle mektubu okunmuyor :)

Oyla 0
Ya murat reisim cok kisi yazio bakiyorum kus kafasini salladı neden kus tek ayagini kaldirdi neden kus agzini actı kapadı neden yani diycem o kusun her hareketinden bir sey cıkarmak bence sacma oluyor dedigin gibi saglik durumu iyise bunlara takılı kalmamak lazim kus bu kusun ne zaman ne yapcagı belli olmuyor bi laf var bilirmisin delinin mektubu okunmaz kusta aynı oyle mektubu okunmuyor :)
Üretim, ruhu öldürür :D

İlk kuluçkamın utanmasam başında uyurdum öle düşün:) Kanıksama duygusu seninki. Bu duyguya sahip olmayı sevmiyorum. Ne yazık ki ister istemez kanıksıyoruz:(

Bu duygular engellenemez:)

Oyla 0
Üretim, ruhu öldürür :D

İlk kuluçkamın utanmasam başında uyurdum öle düşün:) Kanıksama duygusu seninki. Bu duyguya sahip olmayı sevmiyorum. Ne yazık ki ister istemez kanıksıyoruz:(

Bu duygular engellenemez:)
Ya bizde öyleydik zamaninda hatta catıdan düstüm gecekondunun simdi yanlis anlama kardesim söz meclisten dısarı adam veterinerlik fakültesi okumus bu yazılanlara tehsiz koyamıyor bakiom bazi insanlar tedavi ediyor :) yada dedigin gibi üretim ruhumu öldürüo :) yani bu kadar üstelememek gerekio kus die düsünüom bugün yemlikte yarın suiukta yatar :)

Oyla 0
Ya bizde öyleydik zamaninda hatta catıdan düstüm gecekondunun simdi yanlis anlama kardesim söz meclisten dısarı adam veterinerlik fakültesi okumus bu yazılanlara tehsiz koyamıyor bakiom bazi insanlar tedavi ediyor :) yada dedigin gibi üretim ruhumu öldürüo :) yani bu kadar üstelememek gerekio kus die düsünüom bugün yemlikte yarın suiukta yatar :)
O benim için sadece bi kuş değil evladım gibi . İnsan nasıl çocuğunun her hareketinden bi anlam çıkarırsa bende kuşumun her hareketinin bi anlama geldiğini düşünüyorum . Belki fazla üstüne düşüyor olabilirim ama ne yapayım elimde değil. Bundan önce bi kuşum öldü 3 gün ağladım . Çok bağ kuruyorum bişey olmasından korkuyorum. Severken bile rabbim sana uzun ömürler versin diye seviyorum. Ama bi daha buraya soru sorarken kırk kez düşüneceğim artık .

Oyla 0
Kırk kez düşünmenize gerek yok. Burayıda kuşunuzun yuvası gibi düşünebilirsiniz:) Hissettiğiniz duygular çok güzel ve anlamlı. İnşallah bu tür duyguları kaybetmezsiniz.

Bazen dost edindiğimiz, ailemizden bir parça haline getirdiğimiz canlıların üzerine çok fazla titreriz. Aslında bu da bi yerde sıkıntılı olabiliyor.

Bazı şeyleri oluruna bırakabiliriz, bu açtığınız konudan bahsetmiyorum tabi.

Bu açtığınız konuda, yukarıda bahsettiğim çözümleri deneyebilirsiniz. Gözlem yaparsınız sonrasında. Durumu tekrar değerlendiririz :giggle:

Oyla 0