Sultan papağanımın ayağı seğiriyor.

Pirpiirella

iyikus.com Üyesi
Merhaba 6-7 aylık bir sultan papağanım var. Geçtiğimiz cumartesi günü yemek yemeyi ve su içmeyi bıraktı üç gün veterinere gitmemize rağmen bir çare bulamadık. Neyseki en son gittiğimiz veteriner iğne yaptı ve yemek yemeye başladı. Fakat bugün ayağı seğirmeye başladı. Durup dururken tik gibi ayağını kaldırıyor ve isteyerek yaptığı bir şey gibi değil. Son birkaç saattir sürekli böyle ve uyuyamıyor. Bunun sebebi ve çözümü hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Video çektim ama burada paylaşamıyorum galiba.

Merhaba, geçmiş olsun
kontrol edebilir misiniz?
Az biraz gözümde canlandı durum lakin emin olmam gerek. ÜStteki konuyu inceleyip link atarsanız sevinirim

Oyla 0
Merhaba, geçmiş olsun
kontrol edebilir misiniz?
Az biraz gözümde canlandı durum lakin emin olmam gerek. ÜStteki konuyu
Bilezik takılı olan bacağı bir iki kez seğirdikten sonra yer değiştirmek için iki bacağınıda hareket ettiriyor.

Oyla 0
Bilezik takılı olan bacağı bir iki kez seğirdikten sonra yer değiştirmek için iki bacağınıda hareket ettiriyor.

Oyla 0
Çok teşekkür ederim. Cumartesi gününden beri hastaydı pazartesi akşamına kadar hiçbir şey yemedi içmedi, pazartesi akşamı başka bir veterinere götürdük orda iğne yaptılar ondan sonra yemeye başladı. Biraz kilo alsın diye fazla çekirdek veriyordum bundan dolayı oldu o zaman. Normal yemine döndürürsem geçer değil mi? Bir de uyuyamıyor bu bir sıkıntı oluşturmaz mı? Üzgünüm çok bilgisizim bu konularda bu hastalıktan sonra birazda paranoyak oldum her şeyden çok korkuyorum kötü bir şey olacak diye.

Oyla 0
Doğanay dikkat ettinmi bu sorunu yaşayan kuşlar hep sultan papağanı cennet papağanı.. Yani çekirdekle beslenen kuşlar...

Oyla 0
Çekirdek yem içerisinde belirli oranda olması gerekiyor lakin diğer tohumlarda çok önemli. Çekirdek kaynaklı atiyor diyemem ama beslenme duzensizliklerinde bu sorun oluyor. Düzene oturduğunda geçecektir

Oyla 0