Sultan papağanımın dışkısı kahverengi

Tera Kiler

iyikus.com Üyesi
Sultan papağanımın dışkısı açık yeşil ve cıvıktı biraz, veterinere götürdüğümde ilaç verdiler, pek iyileşme gibi bir durum olmayınca başka bir veterinere gittim. Vitamin verdi ve kanarya yemi katmamı söyledi yemine. Kattım fakat bu gün kahverengi dışkısı olduğunu fark ettim, veteriner kanarya yeminden dolayı kahverengi olabileceğinden söylemişti fakat yine de biraz endişelenmekten kendimi alıkoyamadım. Dün yanında değildim acaba özlediğinden olabilir mi? Gayet sağlıklı duruyor, uçuyor, tüyleri ve enerjisi de yerinde, ağzımdan yemek alıp vermeyince dudağımı da ısırıyor. Sizce nedeni yem midir?

Kuş Dışkılarına göre Hastalık Teşhisi
Bu üstteki linkten kahverengi dışkıya en benzeyeni belirlemeniz mümkün mü ya da fotoğraf atmanız?

Devamlı dönütle ağızdan yem yemeye alıştığı için bunun yokluğunu anlayamıyorlar. Orada yem varmış gibi hareket ediyor istemsizce. Koşullanmış oraya.

Oyla 0
Oyla 0
E1 altında yazdığı gibi bakteri kökenli bir problemde görülüyor. Bunun için mutlaka ilaç kullanmak gerekir. Sulphamazethine, flucan vb. gibi. Veterinerlerden ya da zirai ilaç satan yerlerden temin edilebilir.

Oyla 0