Sultan papağanımınn karnı çok şiş

Özge Çakmakçı

iyikus.com Üyesi
2 gün oluyor dün fark ettim önem vermedim ama korkmaya başladım. Tek olarak besliyorum ve bu aralar kızgınlık dönemindeydi. Dün yıkanmak istedi ılık bir su koydun ve yıkandı o şekilde karnında ki şişlik ortaya çıktı. Çok korktum. Şimdi de dışkısı ı yaparken izlemek için başından ayrılmıyordum az önce yaptı. Dışkısı nırhmak ama yaparken aşırı zorlandı. Yumurtlayacakmış gibiydi. Yardımcı olabilecek misiniz?

Ekli dosyalar

• 15764075609068984905796111963540.jpg
    15764075609068984905796111963540.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
Merhaba, sanırım yumurta hazırlığında. Kızgınlık yumurtası atıyor olabilir. Yumurta olduğu zaman genelde hafif sallanarak ve poposunu düşürerek dışkılıyorlar.

Oyla 0
Peki ya poposunda ki şişlik? Bundan önce de bir kez kızgınlık geçirerek 5 yumurta yaptı ama böyle olmadı. Şimdi papasunda ceviz genişliğinde bi şişlik var ve derisi kırmızı. Birde elime filan aldığımda kızgınlık modune geçiyor gemen o sesi çıkarıyor. Kafeste kalınca dediğiniz gibi dibe çöküp sallanıyor ama bazen de yukarı çıkıp kanatlarını düşürerek durgunlaşıyor.

Oyla 0
Size yazdığımda çokk zorlandı yaparken böyle içi dışına çıktı gibi birde şişlik olunca daha zor bir görüntüyle karşılaştım . Sonra da bir daha yapmadı henüz.

Oyla 0
Yumurta yapacağı zaman şişiyor. Bir ihtimal kabızlık sorunu ya da buna benzer bir problem söz konusu olabilir fakat incelenmesi gerekir. Bu süreçte elinize almanızı önermem.

Oyla 0