Sultan papağanımla ilgili yardıma ihtiyacım var!

Tera Kiler

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar saçma gelebilir fakat bir sorum var. Benim bir sultan papağanım var, adı Şanslı, 2 yaşında, 1 hafta önce mi ne geldi, elime geliyor, dudağımı öpüyor falan. Fakat babam olduğunda yanıma hiç gelmiyor, onun üstünde geziyor, dolaşıyor alsam da geri babama gidiyor. Babamı daha çok gördüğü için olabilir mi? Babamın ona başını acıttığı için ani sesler çıkardığına, kızdığına sahidim ama yine de onun yanına gidiyor hep. Babam Sultan papağanları hakkında bilgisiz ve benim yaptıklarımı sorgulayıp yanlış olduğunu söyleyerek bana kızdığı oluyor. Sizce bu kuşumun bana olan görüşünü etkiler mi? Bir de eğitmeye ne zaman başlamalıyım, yardımcı olursanız bu konuda çok mutlu olurum.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genelde bebek kuşlar eğitime daha açık oluyor ama belli bir oranda alışkınlığı var belli ki. Kuşunuz babanıza güven duygusu daha fazla demek ki onunla zaman geçirmeyi seviyor. Zaman zaman kuşlar tüm aile bireylerine değil de bakıcısına ve ya herhangi bir evdeki bireye daha bağlı olabiliyor. Biraz daha güven duygusunu kazanmanız gerekiyor belli ki. Size gelmesi için sevdiği yiyecek ya da aksesuarları kullanabilirsiniz. Örneğin dal darı ya da zilli oyuncaklar

Oyla 0

Tera Kiler

iyikus.com Üyesi
Genelde bebek kuşlar eğitime daha açık oluyor ama belli bir oranda alışkınlığı var belli ki. Kuşunuz babanıza güven duygusu daha fazla demek ki onunla zaman geçirmeyi seviyor. Zaman zaman kuşlar tüm aile bireylerine değil de bakıcısına ve ya herhangi bir evdeki bireye daha bağlı olabiliyor. Biraz daha güven duygusunu kazanmanız gerekiyor belli ki. Size gelmesi için sevdiği yiyecek ya da aksesuarları kullanabilirsiniz. Örneğin dal darı ya da zilli oyuncaklar
Nasıl güvenini kazanacağım?

Oyla 0

Tera Kiler

iyikus.com Üyesi
Bir sorum daha var, kuşum ben odayı terk edersem sessizken birden sesleşiyor ve ötüyor ben eve gelince de ötmeye başlıyor. Bu iyi bir şey mi?

Oyla 0