Sultan Papağanının garip hareketleri

omerfd16

Yeni Üye
Son iki gündür bu hareketi ypaıyor. İnternetten araştırdım ama benzerini bulamadım cevabınıda bulamadım. Tam bu saatlerde yapıyor bide. Normal uyandığında yada vs bu saatlerde önce geriliyor kendine geliyor. Sonra da kanatlarını hafifçe açıp uzunca kısa kısa ötüşler yapıyor. Bazen kısık bazen yüksek ses veriyor yani rastgele bir ötüş. Bir şeyi tekrar ediyormuş gibi ne uzun bi ötüş nede kısa ikisi aynı anda ötüp ötüp duruyor. Hareketi bana serçelerin kavga ederkenki geçtiği pozisyonu hatırlattı ama kuş yalnız bir kuş ve biz bu kuşu başka bir aileden aldık. Onların çocuğu kuşa eziyet etmiş annesi babası ilgilenmeidği için. Aldığımızda tüylerinin çoğu yoktu uçamıyordu zaten. Ayak parmaklarından biride yok. Ama şuan iyi kafasındaki tüyler bile çıktı kanatlar kaldı. Şuan sadece bize kafasını sevdiriyor bir de canı sıkılınca yanıma geliyor öyle elime alıyorum yoksa aldırmıyor normalde. Isıemaya çalışıyor ama gagası o kadar güçsüzleşmişki hissettirmiyor. Ama son zamanlarda ısırıkları kuvvetlendi onu da hissedebiliyorum :D. Sorun iyi mi kötü mü bilemedim kısaca şu 2 gündür bu saatlerde kanatlarını hafifçe açıp kafasını kanatlarına kadar düşürüp gıcık bi şekilde ötüyor ksıa kısa ötüyor uzun bir süre. İnternette bulamadım durum ciddi ise veterinere gidiceğim ama görünürde bi sorun yok gibi.

Duruma ait video yükler misiniz

Oyla 0
sanki eşleşme, kızgınlık eğilmesi yapıyor gibi.
erkek mi dişi mi bilmiyoruz. nasıl anlarız. Bu arada tüyleri ynei yeni çıkmaya başladı arada bir uçmaya çalışıyor atıyor kendini 15 cm yüksek biryer bile olsa atıyor kendini yere. ve kanadı kanayıp kanayıp duruyor. ne yapmamzı laızm kafesten hiç çıkarmazsak mutsuz oluyor. düşmesini engellemek için her yere yastık koyuyoruz ama en ufak bir şeyde kanadının ucu kanıyor. Ve eş almalı mıyız biz buna?

Oyla 0
bana dişi gibi geldi. Genel anlamda ötüşü nasıl? Tek ton mu ötüyor?
Tüy köklerini kontrol ediniz

Oyla 0