Sultan papağanlarım Çiftleşmeye Başladı.

Baran

iyikus.com Üyesi
Sultanlarım çiftleşmeye basladı bende bunun üzerine daha büyük bir kafes aldım ve içine banyoluk taktım bu mevsim'de banyoluk doğru bir tercihmi sizce?Bu yeni aldığım Kafes.
Buda Daha önceki Eski kafes.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yeni kafesiniz hayırlı olsun. Umarım yabancılık çekmezler. Çok beğendim kafeslerini :)
Banyoluk kış aylarında da takılabilir ama biraz dikkatli olmak lazım. Size tavsiyem kuluçka başladığında banyoluk kullanmamanız yönünde olacaktır.

Oyla 0

Baran

iyikus.com Üyesi
Bir kaç yerde Kuluçka dönemin'de banyoluk kullanın diye görmüştüm sanki Yumurtaların nemlenmesi gerekiyormus sanırım Yanlış bilgimi?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yumurtaların nemlenmesi gerikiyor elbette. Fakat odanın nemi çoğu zaman yeterli oluyor. Sıcaklık ve nem ölçer almanızı öneririm. %60-65 oranı yumurtalar için oldukça yeterlidir. Yumurtaların çıkmasına yakın ya da çıkacağı günler hafiften 1-2 damla yumurtaların üzerine damlatılabilir ama genelde çok gerekmez.

Oyla 0

Baran

iyikus.com Üyesi
Tesekkürler ozaman kaldırıyorum.Yeni bir video atacağım izlermisiniz?Sanırım kafesi benimsemeleri fazla zaman almayacak,1 kaç saatlik kafes olmasına rağmen.

Oyla 0