Sultan papağınım topallıyor yıkayınca bunu gördüm

Tuğçe

Yeni Üye
Aşağı yukarı 4-5 gündür bu şekilde sendeliyor kime sorduysam stres dedi ama bugün eşimle yıkayınca farkettik çok değişik şeyler var eczaneden deri kremi aldım hemen sürdüm sonra veterineri aradım ılık suyla yıkayın dedi yıkadık ama sorununu çözemedik hala lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• 40EC87FE-3758-4AFC-8F62-A6AC1F2F76C2.jpeg
    40EC87FE-3758-4AFC-8F62-A6AC1F2F76C2.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
  • DFEF05A8-7471-4D03-B2B6-BE9720AAE7A1.jpeg
    DFEF05A8-7471-4D03-B2B6-BE9720AAE7A1.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
Merhaba, tüylerini stres kaynaklı ya da parazitlerden dolayı yoluyor gibi görünüyor. Bu tip durumlarda iç dış parazit uygulamaları yapmak gerekir öncelikle. Veterinerden vilmectin ya da stronghold temin edebilirsiniz. İç parazit içinde bulabilirseniz eczaneden sitraks alınız. Yoksa veterinerden nilverm isteyiniz.

Merhaba, tüylerini stres kaynaklı ya da parazitlerden dolayı yoluyor gibi görünüyor. Bu tip durumlarda iç dış parazit uygulamaları yapmak gerekir öncelikle. Veterinerden vilmectin ya da stronghold temin edebilirsiniz. İç parazit içinde bulabilirseniz eczaneden sitraks alınız. Yoksa veterinerden nilverm isteyiniz.
Ama topallaması da var kendim geçirebilirmiyim götürmeden o kadar soğukki hasta olacak diye korkuyorum

Ama topallaması da var kendim geçirebilirmiyim götürmeden o kadar soğukki hasta olacak diye korkuyorum
çok geçmiş olsun,
siz de haklısınız hava o kadar soğuk ki bir rüzgar yeseler direkt ağır hastalığa sebep olur. ama durum gerçekten veterinere götürülerek çözülebilir gibi. tümör olabilir ya da herhangi farklı bir durum olabilir. röntgen çekilirse daha sağlıklı olur. Doğanay Bey in dediği ilaçları veterinerlerden bulamazsanız zirai tarım ürünleri satan ya da kuş üreticilerinden bulabilirsiniz.

çok geçmiş olsun,
siz de haklısınız hava o kadar soğuk ki bir rüzgar yeseler direkt ağır hastalığa sebep olur. ama durum gerçekten veterinere götürülerek çözülebilir gibi. tümör olabilir ya da herhangi farklı bir durum olabilir. röntgen çekilirse daha sağlıklı olur. Doğanay Bey in dediği ilaçları veterinerlerden bulamazsanız zirai tarım ürünleri satan ya da kuş üreticilerinden bulabilirsiniz.
Ya çözüm buldum büyük bi çantam var içine bir kat kalın kazak serip içine koyup götürcem artık son çare
çok geçmiş olsun,
siz de haklısınız hava o kadar soğuk ki bir rüzgar yeseler direkt ağır hastalığa sebep olur. ama durum gerçekten veterinere götürülerek çözülebilir gibi. tümör olabilir ya da herhangi farklı bir durum olabilir. röntgen çekilirse daha sağlıklı olur. Doğanay Bey in dediği ilaçları veterinerlerden bulamazsanız zirai tarım ürünleri satan ya da kuş üreticilerinden
çok geçmiş olsun,
Güncelliyorum veterinere götürdüm böyle bi sprey verdi parazitten şüphelenmedi stres belirtisi olduğunu söyledi röntgende ayağında kırıkta yok başka bi sprey daha verdi her ihtimale karşı parazit spreyi onuda birazdan almaya gideceğim

Ekli dosyalar

• 1A812283-D21C-4687-B1D6-1E5C54813506.jpeg
    1A812283-D21C-4687-B1D6-1E5C54813506.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 4
Tekrardan güncelliyorum parazit iç dış olduğu kesinleşti bugün aşırı toparladı kendini parazit spreyi ersağ lavanta suyu spreyi ve ersağ probiyotik suyuna katılarak kullanıyoruz moral olarak yeni oyuncak ve dal darı aldık kafese hiç koymadım iyi durumda bir kaç saattir şükür ara ara güncellerim aynı sorunu yaşayanlara cevap olur