Sultanım Çok Hasta

Theblackswan

Yeni Üye
Arkadaşlar, iki aylık sultanım birden hastalandı, sanırım hava soğuduğu için oldu, kaloriferi yaktım sıcak odaya aldım.

Devamlı arka arkaya hapşırıyor, burnu sümük dolu, sümüğü temizliyorum, hapşırdıkça baloncuklar çıkıyor, kafasını tıksırdıkça sallıyor. Durduğu yerde gözlerini kapatıyor, kabarık duruyor. Dışkısı yeşilli sarılı ve cıvık. İştahı da yok, en sevdiği şeyi çekirdeği bile yemedi. Kuşlara bakan bir veteriner buldum, yarın götüreceğim; ama lütfen bir şey söyleyin kuşuma bir şey olmaz değil mi? Gold Wings vitamin kattım suyuna, dal darı, Versele Laga aspur oranı yüksek yem, Versele Laga yumurta maması ne bulduysam koyuyorum, ama yemiyor bile. Toparlanır sıcak ortamda dedi kuşçu ama bir iki gündür iyice düştü yavrum. Dışkı şu şekilde özür dilerim.
875FCCB2-3A91-4B1F-9CCC-80F9261FAD8C.jpeg

Bu arada cahilim bu konularda araştırdıkça öğreniyorum, komşum boşandı eşiyle, kuşlarını da bana bıraktı gitti. Ben de sahiplendim. Kuşum onların yavrusu. Anne baba sultan da var. Sultan bakmadım hiç, araştırdıkça öğrenmeye çalışıyorum. Anne baba da hapşırıyor gerçi, ama iştahları öyle sıkıntılı değil gibi. Bir de yumurta yapmışlar yine, yatıyorlar üstüne. Hepsini mi götürmeliyim veterinere, kafesle beraber? Yumurtaları soğumaz mı? Sadece ufaklığı götürsem olur mu?

Çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda elle besleme maması hazırlayıp aparatla beslemek en sağlıklısı. Çok şiddetli üşütmeler mutlaka veteriner görmelidir. Ortam ısısını arttırmanız iyi olmuş, ek olarak da enerjisini yükseltmek adına elektrolit verebilirsiniz. Bir kaç görsel ve video çekin veterinere götürmek için. Anne babayı götürmeyiniz, daha belirgin hasta olan kuşu taşıyınız

Çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda elle besleme maması hazırlayıp aparatla beslemek en sağlıklısı. Çok şiddetli üşütmeler mutlaka veteriner görmelidir. Ortam ısısını arttırmanız iyi olmuş, ek olarak da enerjisini yükseltmek adına elektrolit verebilirsiniz. Bir kaç görsel ve video çekin veterinere götürmek için. Anne babayı götürmeyiniz, daha belirgin hasta olan kuşu taşıyınız
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve cevap verdiğiniz için, annesi besledi şükür ki ben hiç el beslemesi yapmadım. Yarın ilk iş edineceğim, hangi mama ve aparat kullanmalıyım? Elektrolit için Röhnfried olur mu? Bir de çok soru sordum kusura bakmayın, üşütme gibi duruyor değil mi? Daha ciddi bir durum yoktur umarım :(

Versele Laga Nutribird a21 olabilir. Röhnfried elektrolit olur tabi ki. elle besleme aparatı diye arama yaparsanız turuncu sıkma yeri olan ürün oldukça kullanışlı oluyor. Şırınga versiyonları da ucuz yollu sizin de yapabileceğiniz türden bir aparat